16.03.2018, Denisa Józsová

JUN: KOM - CEB 9:4 - Junioři zakončili sezónu vysokou porážkou

Českobudějovickým juniorům již v posledních dvou utkáních sezóny nešlo. To se odrazilo již na výsledku proti Vítkovicím, kdy zvítězili 10:4. Druhý den už byl o něčem jiném. Jihočeši jeli do Brna, kde v posledním zápase sezóny padli jednoznačně 4:9.

Brněnští hokejisté vstoupili do zápasu jako favorité. Tato role se poměrně brzy potvrdila, když si českobudějovičtí hokejisté počínali v soubojích s Brněnskými nedovoleně. Domácí přesilovky trestali nekompromisně, proměnili čtyři z šesti. Hned ve druhé poslal domácí do vedení přesnou střelou Tomáš Mlynář. Početní výhody se opravdu ukázaly jako rozhodujícím faktorem utkání. Kometa se totiž dokázala prosadit i ve vlastním oslabení, a to dokonce dvakrát v rozmezí dvanácti vteřin. Nejprve po souhře s Tomášem Havránkem vstřelil svůj první gól zápasu Petr Kratochvíl. Následně se v individuální akci prosadil Robert Havlát. V první třetině se dokázali prosadit i Budějovičtí, když od modré přesně zamířil obránce Ondřej Kachyňa. Do šaten se tak po první části šlo za stavu 3:1.

Uplynulo jen něco málo přes minutu z druhé části a Kometa navýšila svoje vedení. Po nahrávce Tomáše Havránka se prosadil Luboš Horký. Poté si opět hosté počínali nedovoleně a přesilovou hru po pouhých osmi vteřinách využil Petr Kratochvíl. O několik minut později přidal svůj druhý gól v zápase v početní výhodě také Robert Havlát. Poté se do velké šance dostal Luboš Horký, ale hostující gólman David Němec předvedl jeden ze svých neuvěřitelných zákroků a o devět vteřin později se naopak mohli radovat hráči na druhé straně. Michal Furch totiž podrazil Radka Rolínka a bylo nařízeno trestné střílení. V něm nedal českobudějovický útočník brněnskému Lukáši Dostálovi nejmenší šanci a snížil na rozdíl čtyř gólů. Minutu před koncem se ale do skórování opět pustili brněnští hokejisté. Nejprve od modré napřáhl Štěpán Kučera a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O 24 vteřin později svým druhým góle v utkání navyšoval na rozdíl šesti branek Luboš Horký. Už po druhé třetině bylo vstřeleno celkem deset gólů a spokojenější mohli být rozhdoně domácí.

Třetí část byla na branky nejchudší. Hostující hráči nechtěli ze zápasu odejít s ostudou a uzavřeli Kometu v obranném pásmu. Výsledkem byl nejprve gól Jakuba Káníka. O necelou minutu se hosté mohli radovat podruhé, když téměř totožnou akci zakončoval Ondřej Šulek. V polovině třetí periody svůj hattrick zkompletoval další přesilovkovou trefou Petr Kratochvíl. Zbytek zápasu už se víceméně pouze dohrával, i když na obou stranách jsme mohli vidět jednu velkou šanci. Nejprve se do samostatného úniku dostal Ondřej Kachyňa, zastavila ho až branková konstrukce. Jen o chvíli později rozezvonil tyč na druhé straně hřiště Jan Süss. Českým Budějovicím tímto zápasem skončila sezóna, naopak pro Kometu vrchol teprve začíná. O konečném pořadí v tabulce rozhodne teprve zápas hradeckého Mountfieldu s Vítkovicemi. V případě, že ostravský celek bude bodovat, skončí Kometa na prvním místě své tabulky. Svého soupeře pro play-off také ještě nezná, už teď je ale jisté, že sérii zahájí na domácím ledě.

Jan Zachrla (Brno): Byli jsme produktivní, nastříleli jsme hodně branek. I naše hra byla lepší než včera. Možná to bylo i tím, že soupeř byl méně namotivovaný, už neměl o co hrát. Rozhodly góly na začátku, díky nim jsme měli celý zápas v naší režii.

Martin Štrba (České Budějovice): Jasná a zasloužená výhra pro domácí. Náš tým k tomu dneska bohužel přistoupil laxně, i když to byl náš poslední zápas. O to víc mě to mrzí, že kluci nejsou schopní si poslední zápas sezóny užít.