20.12.2016, Denisa Józsová

JUN: LIB - CEB 2:3p Junioři ukázali, že na venkovních kluzištích se jim letos daří

V rámci 30. kola jeli budějovičtí junioři na zápas do Liberce. S tímto týmem odehráli zápas také v sobotu a vyhráli na domácím ledě 2:1. Severočeši chtěli jistě na domácím ledě napravit svou porážku. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 2:2, ale bonusový bod si odvezl Motor. Rozhodující gól dal Michal Michal, pro kterého to byl celkem třetí bod v zápase (2+1). Liberečtí nezvítězili i přesto, že soupeře jednoznačně přestříleli a to 50:28.

Tygři do utkání vlétli aktivně, obrovskou šanci ke skórování měli hned po minutě hry, soupeř jim totiž dvěma nedovolenými zákroky daroval početní výhodu 5 na 3. Ta však zůstala nevyužita. A v nastoleném trendu se pokračovalo až do první přestávky, gólové účty totiž neotevřel ani Matyáš Kačírek, který se dostal hned ke třem dorážkám z velké blízkosti. I hosté zahrozili, ale přečíslení 2 na 1 zneškodnil včas skvělým obranným zákrokem Benák. Do konce periody mohl skórovat ještě Chrtek. Ten po krásné akci Wienceka s Nezbedou zakončoval z pravé strany, Němec ale předvedl dobrou poziční hru a rychlou souhru šelem přečetl.

Na začátku druhé periody už se domácí radovali. Antonín Kadlec si stáhl kotouč mezi kruhy a následně ho poslal přesně pod břevno. V osmadvacáté minutě mohlo být vyrovnáno. Po faulu Turka zahrával trestné střílení Lukáš Matys. Nicméně jeho pokus alá Pavel Dacjuk úspěch nepřinesl, protože Žajdlík vytěsnil kotouč mimo tři tyče.

Záhy ukázal své šikovné ruce Jeník, když vymíchal Němce, zasunout kotouč do polodkryté branky se mu ale nepodařilo. Neproměněné šance šelem Motor potrestal, Žajdlík neudržel Šulkovu ránu z pravé strany a Jakub Káník dorazil kotouč za brankovou čáru. Jenže ihned po začátku závěrečného dějství si Tygři vzali své vedení zpět. Matouš Bělohorský nepříjemnou střelou propálil i s trochou štěstí Němce.

Vzápětí se Wiencek probil až do mezikruží, odkud mířil k pravé tyči, kotouč ale nakonec branku těsně minul. Tempo gradovalo, hrálo se dlouho bez přerušení. Motor nakonec stihl vyrovnat, čtyři minuty před koncem základní hrací doby skóroval při hře čtyř proti čtyřem Michal Michal. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém Kadilák nejprve z brejku trefil tyč a poté kotouč za ležícího Žajdlíka dopravil Michal Michal. Ten si tak připsal dvě rozhodující trefy duelu a přisoudil Českým Budějovicím bonusový bod.

Valdemar Jiruš (HC Bílí Tygři Liberec): "Sahali jsme po třech bodech, ještě pět minut před koncem jsme vedli 2:1. Poté přišla situace při hře čtyři na čtyři, kdy jsme špatně sehráli buly, soupeř ho vyhrál, my jsme se nechali zablokovat a dali jsme si vlastní gól, který byl vyrovnávací. V prodloužení přišla opět nešťastná a hloupá individuální chyba, kdy hráč chtěl posunout kotouč. Přihrávku získal protihráč, Motor vytvořil tlak do branky, gólman zůstal mimo brankoviště a soupeř vstřelil vítězný gól. Byl to nešťastný zápas, nehráli jsme špatně. Vytvořili jsme si spoustu šancí, zahrávali jsme přesilovku 5 na 3 i početní výhodu těsně před koncem utkání. To je přesně takový klasický zápas play-off, tam zahrávané přesilovky musíte využít, duel rozhodnou. Tentokrát jsme je všechny promarnili, neskórovali jsme a brankou v prodloužení se nám to vrátilo."