21.01.2011, Miroslav Mayer

JUN: MLB - CEB 4:3 - Jihočeši ukončili první část sezóny prohrou

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo odehrálo v pátek poslední zápas první části soutěže. Jeich soupeřem bylo mužstvo Mladé Boleslavi. Úvod utkání měli lepší hosté a po brance Rouska se ujali vedení. Domácí ale třemi brankami utkání otočili a už to pomalu vypadalo na klidný závěr. Hosté ale nechtěli dát nic lacino a v posledních dvou minuách dokázali vyrovnat. Ani to ale nestačilo, 42 sekund před koncem dali poslední branku zápasu domácí a Mladá Boleslav se tak mohla radovat z výhry. Branku a dvě nahrávky zaznamenal Lukáš Sedlák.

Boleslav se v úvodu snažila zaskočit svého soupeře, jenže Rys nejprve dorážející a o pár vteřin později ještě navíc střílející neuspěl. Oproti tomu Tomáš Rousek v polovině třetí minuty už ano a Českobudějovičtí se tak radovali z vedení. Středočeši mohli využít přesilové hry, jenže namísto toho sami zbytečně faulovali. Teprve už za zase klasické herní situace měl dobře našlápnuto Sajdl, jenže svou kličku nedotáhl.

Jihočeši poté nějakou dobu dominovali a v sérii zmatků, jaké domácí vyprodukovali před brankářem Willem, bylo skoro s podivem, že své vedení Budějovičtí nenavýšili. Třeba v případě Trummera, na kterého doslova zívala odkrytá branka. Následovala stejná scéna jako v úvodu zápasu. Faul na straně hostí následován vyloučením na straně domácí. Jen s tím rozdílem, že boleslavský Radan Lenc této situace dokázal využít a v úniku vyrovnal na 1:1. Třináct sekund před zazněním sirény pak navíc dělovkou od modré otáčel skóre ve prospěch Mladé Boleslavi Matěj Soukup.

Druhou třetinu se Boleslavi dařilo udržet soupeře v mezích, jaké sama vytyčila. Krom toho ještě sama hrozila. Rys ujíždějící na Kantora po pravém křídle přestřelil, Lenc rozezněl tyčku a Babický pro změnu nedokázal přehodit beton hostujícího brankáře.

Zajímavé je, že se do třetice opakovala situace s vyloučením na hostující a poté hned domácí straně. Sajdl v té době nastřelil zpoza bránícího hráče jen beton a Jáchym na druhé straně zamířil jen o pár centimetrů výš. O něco později pak měl slibnou šanci ještě budějovický Sedlák, který si sice šikovně obhodil Chalupu, ale k zakončení už se nedostal. V závěru třetiny hráli hosté ještě přesilovku, ale domácí potvrdili výše zmíněné a soupeře k ničemu zásadnímu nepustili.

Třetí dějství pokračovalo v duchu boleslavské převahy, což ve 44. minutě potvrdil Jakub Sajdl, když v početní výhodě Středočechů dorazil puk za Kantorova záda. Když poté Mladoboleslavští ještě navíc ubránili 56 vteřin dlouhé dvojnásobné oslabení, dalo se čekat, že už mají vítězství jasné. Jenže to nakonec nebylo tak snadné.

V 55. minutě sice Semrád rozezvučel jen brankovou konstrukci, o něco později ale Boleslavští faulovali a Jihočeši se rozhodli zkusit své štěstí. Odvolali Kantora z branky a v šesti proti čtyřem se jali ostřelovat Willa. Po pouhých jedenácti vteřinách úspěšně, na 2:3 snížil Josef Kliment. To byl také impuls pro lavičku hostí k vybrání oddechového času a opětovného odvolání gólmana. A další sázka na nejistotu se vyplatila! V čase 58:12 bylo tak najednou po dorážce Lukáše Sedláka vyrovnáno. Jenže ani to ještě nebylo všechno. Pokud se už hosté radovali alespoň z jednobodového zisku, pak předčasně – šokovanou obranou hostí projel sice poněkud krkolomně nicméně nakonec úspěšně Tomáš Jiránek a pouhých 42 sekund před koncem zápasu tak vrátil vedení na stranu domácích.