ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.03.2011, Matěj Mayer

JUN: OLO - CEB 2:1sn - Junioři se dotáhli na Kladno!

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice odstartovali utkání v Olomouci dobře. Už v 16. minutě se dostali do vedení po brance Lukáše Sedláka a vedení drželi až do posledních minut zápasu. V 58. minutě se ale ve skrumáži před Kantorem nejlépe zorientoval hostující Zachar a bylo vyrovnáno. Nakonec vyválčili i druhý bod v nájezdech hosté a tak se Jihočeši museli spokojit pouze s jedním bodíkem. I ten jim ale pomohl v tabulce se vyrovnat Kladnu a nyní mají obě mužstva na svém kontě 82 bodů a dva zápasy do konce, které rozhodnou o účastníkovi baráže.

V první třetině diváci příliš důvodu k radosti neměli. Hra předváděná oběma celky byla až na pár světlých okamžiků nudná. Za dvacet minut tak byly k vidění pouze dvě příležitosti. Nejprve mohl vytrhnout publikum ze sedaček domácí Marek Sedlář, ale kotouč napálil jen do tyče. V šestnácté minutě pak Budějovičtí předvedli rychlou kombinaci, po níž následovala přesná střela Lukáše Sedláka. Jediná akce hostů tak znamenala vedení.

Druhá dvacetiminutovka nabídla mnohem lepší obraz hry. A lépe si vedlo mužstvo z jižních Čech. Ve čtyřiadvacáté minutě vyslal bombu od modré Stanislav Dietz, ale olomoucký gólman byl pozorný. V polovině zápasu se do brankové příležitosti Lukáš Sumerauer, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.

Hanáci se k zakončení probojovali až v pětatřicáté minutě. Hosté se totiž nechali dvakrát vyloučit a nabídli soupeři přesilovku proti třem. Největší příležitosti si vypracoval Radim Haas, ale z blízkosti minul.

Do třetí části se tak nastupovalo za jednobrankového vedení Mountfieldu. Právě hostující celek i nadále diktoval průběh hry. V padesáté minutě mohl poslat Budějovice do dvoubrankového vedení Michal Švihálek, ale Kůdela Moravany zachránil.

Konec základní hrací doby se nezastavitelně blížil a domácí vložili všechnu sílu do útoku. A vyplatilo se. Necelé tři minuty před koncem se ve valné hromadě před Kantorem nejlépe zorientoval David Zachar a uklidil puk za brankovou čáru. A jelikož do konce šedesáté minuty už branka nepadla, mohli Hanáci slavit záchranu.

Nicméně utkání pokračovalo pětiminutovým nastavením, ve kterém dostali hosté hned dvě po sobě jdoucí početní výhody. V obou případech však zůstala olomoucká klec nedobyta. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V těch se na vítěznou branku čekalo až do osmé série, kdy trefil bonusový bod pro svůj tým Oldřich Heža.

Ohlasy po zápasu
Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Nejtěžší je vždy udělat poslední krok. Zápas jsme si vychutnali až do samotného závěru, kdy jsme z víceméně ojedinělé šance vstřelili gól, který nás zachránil v extralize. Jsem rád, že už to máme úspěšně za sebou. Tak těžkou sezónu, jako byla ta letošní, jsem ještě nezažil.

Jaroslav Formánek (HC Mountfield): Dostali jsme se sice do vedení, ale pak se nám bohužel stalo to, co nás provází celou sezónu. Nedokážeme z dalších šancí navýšit svůj náskok, abychom soupeři odskočili, a uhráli si tak tři body. V prodloužení jsme dvakrát špatně sehráli přesilovku čtyři na tři. Na nájezdy potom byli domácí šťastnější.
Sociální sítě

Ve včerejším večerním utkání jsme prohráli s Lincem, o jedinou naší trefu se postaral Jan Veselý. Foto: @bwlinz #priprava

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz!

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz! Jedete Motor podpořit? #hcmotor #dnesnisestava #practice...