07.01.2012, Matěj Mayer

JUN: OLO - CEB 5:1 - Junioři nestačili na Olomouc

Č. B u d ě j o v i c e - Druhý zápas v druhém dni odehráli v sobotu junioři HC České Budějovice. Ve Zlíně vydolovali bod, v Olomouci ovšem už bodovat nedokázali. Soupeř vedl po dvou třetinách už 4:0 a Jihočeši v poslední části stihli pouze jeden zásah z hole Radka Seidla. V poslední minutě dali ještě domácí konečnou podobu výsledku 5:1. Českobudějovičtí tak přiváží z dvojzápasu pouze jeden bod.

Na první šanci souboje mezi dvěma celky ze spodní části tabulky se čekalo do osmé minuty. A hned z toho byla branka. Olomoucký Jan Miczek z levého kruhu zamířil přesně pod horní tyčku a Kohouti šli do vedení.

Na začátku osmnácté minuty mohla Mora skórovat podruhé. Radek Číp ale nedokázal volný puk na brankovišti dopravit za brankovou čáru a trefil jen tyč. V samotném konci úvodní části měl pak příležitost českobudějovický David Bílek, ovšem i jeho pokus skončil jen na brankové konstrukci. A tak udeřilo na opačném pólu kluziště. V následném přečíslení dvou na jednoho skóroval Patrik Machala.

I ve druhé části bylo lepší domácí mužstvo. Třetí branku přidal ve dvaatřicáté minutě Jakub Lehečka, který tečí poslal kotouč do levého růžku jihočeské klece. A když po necelé minutě Kohouti skórovali počtvrté, tentokrát zásluhou Petra Brady, o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto.

Hosté se své první úspěšné trefy mohli dočkat v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky. Martin Semrád nevědomky tečoval kotouč bruslí, ovšem naneštěstí pro Mountfield jen do tyče.

Do závěrečné části tak vstupovali hosté se čtyřgólovým mankem, které by proti dobře bránícímu soupeři těžko stahovali. Přesto se v devětačtyřicáté minutě Budějovičtí poprvé v utkání prosadili. Olomoucká defenzíva pozapomněla na Radka Seidla, jenž tak tváří v tvář proti Lukášovi uspěl.

To ale bylo ze strany jihočeského celku vše. V poslední minutě se navíc po samostatné akci prosadil Dominik Novotný, který tak dal jasnou podobu konečnému výsledku.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Od začátku až do poslední minuty jsme byli mužstvo, které na hřišti dominovalo důrazem, bruslením a aktivitou. Podali jsme výkon, který jsem si přál, abychom předváděli celou sezónu. Jak Sparta, tak České Budějovice díky tomu zůstaly bez bodu. Naše soutěž je naprosto vyrovnaná, jsme tedy schopni vyhrát s třetím, ale také prohrát s předposledním. Jde tedy hlavně o přístup kluků k utkání. Náš výkon se nyní už ustálil, nehrajeme panicky, ale v klidu na čtyři lajny.

Ladislav Kolda (HC Mountfield): Udělali jsme hodně chyb, které domácí dokázali potrestat. Po včerejším utkání jsme byli asi hodně unavení. Vytvořili jsme si sice několik šancí, ale nevyužili jsme je. Domácí byli v tomto směru lepší. Potkala se dvě mužstva, která hrála tvrději. Bylo tam několik střetů. Asi i nějaká frustrace z výsledku. Do konce základní části je ještě hodně zápasů, ale chceme se probojovat do play-off. Musíme ovšem pravidelně získávat body.