11.09.2020, Jiří Michal

JUN: OLO - CEB 9:1 - Junioři třetí výhru nepřidali, na venkovním ledě prohráli vysokým rozdílem

Ke třetímu utkání Juniorské ligy akademií zamířili hokejisté Motoru na led Olomouce s cílem udržet prozatímní neporazitelnost a přidáním třetí výhry v řadě na své konto. Do půlky zápasu se svěřencům Lukáše Majera dařilo se soupeřem držet krok, ovšem poté domácí ukázali svojí sílu a nasázeli do branky Motoru devět branek.

Zápas se nesl ve znamení častých přesilových her. Tu první měli domácí již v první minutě, přičemž ji hned dokázali využít. David Rosecký se dostal k odraženému puku, který poté zasunul za bezmocného brankáře Marka Dvořáka. Zanedlouho to mohlo být už o dvě branky, nicméně hostujícího gólmana zachránila tyč.

Také Jihočeši měli velké šance. Nejdříve se dostali do přečíslení po chybě Adama Rutara, nicméně Václava Svacha vychytal Vojtěch Mokry. Na domácím brankáři si poté vylámal zuby i Jan Karbulka, a tak první perioda skončila za stavu 1:0.

Na začátku druhé třetiny se podařilo Motoru vyrovnat, a to díky Davidu Kašparovi, jehož pokus se nejdříve odrazil nad všechny přítomné, a poté zapadl za dezorientovaného Mokrého. Nerozhodný stav ovšem vydržel pouze sedm minut, jelikož poté využil další početní převahu střelou zápěstím Matěj Tomajko

Neuběhly ani dvě minuty a bylo to o dvě branky. Aleš Poledna ranou z levého kruhu vymetl pravý horní roh Dvořákovy branky. Třicet vteřin po tomto úspěchu jel na hostujícího brankáře Tomáš Krupa, jenž svůj únik zakončil střelou mezi betony. To už bylo na Dvořáka příliš, a tak šel do branky Martin Lidák.

Náhradní brankář moc dlouho čisté konto neudržel. V další početní výhodě se opět prosadil Tomáš Krupa, a to opět stejným způsobem, tedy střelou mezi nohy. Následně dostal hostující Jiří Najman trest do konce utkání, přičemž následující dlouhou početní převahu využili Olomoučtí hned dvakrát - nejdříve skóroval Jan Štědrý, na nějž navázal deset vteřin před koncem prostřední dvacetiminutovky Daniel Ministr. Na světelné tabuli tedy po čtyřiceti minutách svítil výsledek 7:1.

Ve třetí části vstřelili domácí mladíci ještě dvě branky. Nejdříve dokonal svůj hattrick dalším gólem v početní převaze Tomáš Krupa, a poté využil zaváhání obrany Motoru svým druhým gólem v zápase Jan Štědrý. V závěru mohli Jihočeši výsledek korigovat, jelikož Mokrý špatně rozehrál, nicméně olomoucká obrana tento problém na poslední chvíli vyřešila. Zápas tedy skončil vysokou výhrou kohoutů v poměru 9:1.

Lukáš Majer (Motor České Budějovice): Do nějaké 27.minuty jsme hráli důstojnou partii, udělali jsme hloupou chybu při střídání a zbylých 33 minut bylo na ledě jen jedno mužstvo. Soupeř nás přehrál, přebruslil, dal 7 branek v přesilovkách a my jsme v druhé polovině utkání nepodali výkon hodný této soutěži. Gratulujeme Olomouci k vítězství, byl to rozdíl třídy. Soupeř byl hokejovější a jasně lepší.