31.10.2019, Jiří Michal

JUN: SLA - CEB 3:0 - I přes dobrý výkon Junioři na ledě Slavie nebodovali

Svěřenci Luboše Roba a Jiřího Hanzala se vypravili do hlavního města v rámci 15. kola na led pražské Slavie. Ačkoliv se dlouho odehrávala vyrovnaná bitva, nakonec se juniorům nepodařilo skórovat ani jednou a odjíždí zpět do jižních Čech s prázdnou.

Do branky Slavie nastoupil vůbec poprvé za juniory šestnáctiletý Michal Pittr. To ještě útočníci Motoru netušili, že právě na něm dnes při svých útočných snahách kompletně ztroskotají. Utkání mělo už od začátku pořádný náboj a spoustu osobních soubojů, ale v první třetině postrádalo větší brankové příležitosti.

Podstatné věci se tak začaly dít až ve druhé třetině. Ve 27. minutě už byl asi každý přesvědčen, že půjde Motor do vedení. Po rychlé střele se odražený puk dostal k Janochovi, který měl před sebou úplně prázdnou branku. Zázračně však do jeho rány ještě zasáhl hokejkou Mareček, takže puk šel mimo.

Velká úleva pro Slavii, které se následně chopila své šance. Při přesilovce hosty pořádně zatlačila – nejprve ve stoprocentní šancí trefil horní tyčku Hasil, o pár sekund později už ale Damien Hradil konečně uklidil puk do sítě a dal Slavii vedení 1:0.

Konec třetiny pak byl hodně divoký. Nejprve dvakrát trefila brankovou konstrukci Slavia a následně ujel úplně volný Hrubec, který trefil taktéž jen horní tyč.

Za stavu 1:0 pro domácí pak oba týmy vletěly do poslední třetiny. Slavii dál držel skvělý Pittr, který hned po necelé minutě lapil další samostatný nájezd Motoru.

Sešívaní v šancích nezaostávali a mohli taktéž několikrát vstřelit branku a pojistit své vedení. Povedlo se to až v 53. minutě Mikuláši Hovorkovi, který vytěžil maximum z důsledného napadání Slavie. Sebral puk na modré, protáhl se mezi beky a zavěsil přesně pod víko.

Slavia už pak do konce hrála velice disciplinovaně a nepustila hosty k žádnému většímu tlaku. Všechny střely Motoru pochytal skvělý premiant Pittr a bylo jasné, že Slavia si připíše další tři body. Pár sekund před koncem ještě stvrdil výhru Slavie třetí brankou Adam Klatt.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Hráli jsme solidně z obrany, což byl asi základ úspěchu. Zápas to byl poměrně vyrovnaný a naštěstí se to v závěru otočilo na naši stranu. Na konci jsme byli o chloupek aktivnější a zaslouženě jsme vyhráli. Naše forma stoupá herně i výsledkově, snad to takto půjde dál.“

Jiří Hanzal (ČEZ Motor České Budějovice): „Nedali jsme gól a přitom jsme několikrát jeli sami na bránu. Šancí jsme měli asi stejně jako slávisté, ale nedokázali jsme se prosadit. Nehráli jsme špatně, první dvě třetiny to byl z naší strany hokej, který bychom chtěli hrát. Slavia hrála také dobře a celkově to byl slušný zápas. Mohlo padnout i víc branek, hlavně tedy my jsme měli nějakou dát. Odjíždět odsud s nulou není moc dobré.“