13.10.2012, Miroslav Mayer

JUN: SPA - CEB 1:4 - Junioři dokázali vyhrát na Spartě

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali ve svém dalším zápase, že jejich výkonnost stoupá vzhůru. Vyhráli totiž druhý zápas tohoto hracího víkendu, když porazili Spartu 1:4. Domácí sice v zápase vedli již od první minuty, ale Jihočeši dokázali zápas otočit a dokráčet si pro cenné tři body. Tři body v zápase (1+2) zaznamenal Luboš Rob.

Junioři přivítali na domácím ledě celek Českých Budějovic a utkání pro ně začalo přímo pohádkově. Už z první střely na branku šli totiž do vedení. Ve dvacáté vteřině zavezl puk za branku Brzobohatý, zpětnou přihrávkou našel najíždějícího Martina Procházku a bylo to 1:0. Jenže domácí se neradovali dlouho. Za minutu předvedla akci jako přes kopírák na druhé straně dvojice Sekera, Plašil a Karel Plašil vyrovnal. A bohužel pro domácí to nebylo všechno. V sedmé minutě napřáhl na kruzích Tomáš Prokop a jeho puk zapadl po odrazu od tyčky za Neužilova záda. Ze sparťanů byl v první půli hodně vidět aktivní Tomáš Brém, který mohl ve dvanácté minutě po dorážce srovnat, gólman Bláha byl však pozorný. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2

Začátek druhé části byl především ve znamení tlaku Sparty, která se hnala za vyrovnáním. Budějovičtí však úvodní minuty přestáli, a sami naopak mohli po třech minutách vedení navýšit. Akci tří na jednoho však Jihočeši zbrzdili chybnou přihrávkou zpět, a domácí si mohli oddechnout. Pěkný moment byl k vidění v polovině utkání, když Procházka střílel přes hráče na bližší tyč, Bláhova vyrážečka však byla na místě včas. V další akci už se domácí radovali z gólu a dokonce se na okamžik rozsvítilo červené světlo, jenže sparťané zakončovali u pravé tyčky jen do boční síťky a rozhodčí rozpažil. Předbrankový prostor byl místem, kde domácím chyběla pořádná dávka štěstí, to ostatně dokumentoval o další dvě minuty později Müller, který nedokázal procpat puk pod dezorientovaným budějovickým gólmanem. Ve chvíli kdy sparťané zatlačili soupeře hluboko k brance, se však malinko pootevřela vrátka v jejich obraně a tuto chybu potrestal rychlým únikem a přesnou střelou k tyči David Ciboch. Spartu branka hodně zaskočila, její tlak opadl a do přestávky naopak musela čelit ještě několika brejkům soupeře.

Třetí třetina nabídla hodně podobný obrázek jako ta druhá. Sparta se trápila v koncovce, Budějovičtí zodpovědně bránili a hráli co potřebovali. S postupujícím časem navíc měli domácí stále větší problémy s přechodovou fází a na jejich hole se začala vkrádat nervozita. Poslední šanci ještě něco udělat s výsledkem dostali domácí dvě minuty před koncem, při vyloučení hostujícího Švece. Jenže vzápětí putoval za vražení na hrazení pod sprchy Müller, a bylo po sparťanských nadějích. Sparta to přesto zkusila bez brankáře, ale v čase 58:48 definitvně zpečetil její porážku trefou do prázdné branky Luboš Rob.

Jiří Zelenka (Sparta): Dnes jsme nepodali špatný výkon, kluci makali co to šlo, ale v poslední době nás strašně trápí koncovka. Budějovice jsme přestříleli, ale opět tomu chyběl potřebný důraz. Na tom musíme ještě víc zapracovat, protože bez toho nemůžeme myslet na úspěch.

Milan Kupka (České Budějovice): Sparta nás v úvodu zaskočila, ale klíčové bylo, že jsme dokázali tak rychle zareagovat. Srovnali jsme se Spartou krok, v druhé třetině přidali ještě třetí gól a ten poslední z půlky do prázdné branky, to již byla taková třešnička na dortu. Jsme spokojeni.