ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.12.2010, Matěj Mayer

JUN: SPA - CEB 2:1 - Českobudějovičtí nedokázali zvítězit na Spartě

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo nedokázalo zvítězit na ledě Sparty Praha. Po první bezbrankové třetině následovala druhá část, ve které se vedení ujali Pražané. Po přestávce pak vyrovnal českobudějovický Jan Trummer, ale tři minuty před koncem vrátil Spartě vedení Žovinec. Na tuto branku už hosté odpověď nenašli a odjíždí tak z Prahy bez bodu.

V utkání s Českými Budějovicemi byla Sparta favoritem, jihočeský klub se pohybuje ve spodních patrech tabulky. Ovšem úvod zápasu tomu úplně neodpovídal, díky dvěma vyloučením domácích hráčů si Budějovice vytvořily slušný tlak. Sparta mohla děkovat jen výborně chytajícímu Vojtěchu Sedláčkovi, který zneškodnil všechny šance hostů. Na druhé straně zaměstnával Hrubce zejména Stanislav Eis, jeho průniky ale brankou neskončily.

Druhé dějství přineslo útočný hokej s množstvím šancí na obou stranách, ale oba brankáři předváděli takřka bezchybný výkon. Jako první nakonec kapituloval ve 36. minutě hostující Hrubec, přes kterého propasíroval puk do branky David Puna. Krátce nato mohl zvýšit vedení Frank Kučera, ke kterému se před brankou nečekaně odrazil puk, ale pálil pouze do brankářova betonu.

V úvodu třetí části byl vidět střelec první branky Puna, který byl několikrát blízko tomu, aby Hrubce překonal i podruhé. Nakonec ale udeřily Budějovice, ve 46. minutě vyrovnal po přihrávce Ježka Jan Trummer, pro kterého to byl premiérový gól mezi juniory. A o několik minut později mohli jít hosté dokonce do vedení, když Seidl překonal Sedláčka, ale puk poslal pouze podél brankové čáry.

Klíčovým momentem se nakonec ukázala dvojnásobná početní výhoda Sparty v 57. minutě. První vyloučený hráč hostí už sice naskočil zpět do hry, ale za pouhou vteřinu dokázala Sparta Hrubce podruhé překonat. I přes závěrečný tlak Budějovic branka Dušana Žovince zůstala vítěznou.

Ohlasy po zápasu
Pavel Arnošt (Sparta): Byl to pro nás těžký zápas, měli jsme neúspěšnou sérii, která nás stáhla psychicky dolů. V poslední době jsme neměli kompletní tým a teď se už začínáme trošku uzdravovat. Doufejme, že výsledky půjdou nahoru. Takový zápas, vybojovaný o jeden gól, jsme potřebovali.

Jan Trummer (České Budějovice): Odehráli jsme slušné utkání. Vytvořili jsme si v první třetině tlak, Sparta si nevěděla rady s rozehrávkou. Bylo to kvalitní utkání z obou stran. Bohužel naše produktivita byla dnes horší, nemáme tlak do brány, abychom se prosadili. Tím pádem jsme přišli o body.

Sociální sítě

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

×
×
Dnes v 12:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Sparta Praha
×
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 13:00 | U17
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice