ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.09.2016, Miroslav Mayer

JUN: SPA–CEB 4:2 – Juniorka sahala po bodu, ale nakonec odjela s prázdnou

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorka měla skvělý vstup do sezóny a svoji dobrou formu chtěla ukázat i v Praze. Ještě tři minuty před koncem byl stav 2:2. Pak dala Sparta gól a další branku inkasovali Jihočeši při hře bez brankáře. Po dobrém výkony tak vyšli Budějovičtí poprvé letos bez bodu.

Zápas začal mírnou převahou hostů z Českých Budějovic. Ti ovšem tlak nepřetavili v branku a přišel trest. V páté minutě napnul hostující síť domácí Martin Svoboda a Sparta vedla. Pražané pokračovali v zápase dobrou defenzivou, přes kterou se hosté těžko dostávali k přímému ohrožení brankáře Wolfa. Motor měl před první sirénou přece jen pár příležitostí, ty ale nevyužil a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé části se Motor ani nenadechl a už prohrával o dvě branky. Sparťané zužitkovali důraz před brankou Patery, odkud dotlačili kotouč za jeho záda. Úspěšným střelcem byl Martin Dubský. V dalším průběhu utkání měli Sparťané obrovskou šanci, puk ale do brány neuklidili. Na druhé straně se však prosadili Jihočeši a místo 3:0 to bylo pouze 2:1. České Budějovice vstřelily kontaktní branku, jejíž autorem byl Jan Bárta. Na začátku 36. minuty se zaskvěl Patera, který neskutečným zákrokem opanoval své brankoviště a nepovolil Spartě třetí gól. Druhá část skončila za klasické přesilovky Motoru. Další gól ovšem nepadl a Sparta držela těsný náskok.

Oslabení Sparty z druhé třetiny pokračovalo i v úvodu třetí periody. Domácí se ubránili i za pomoci skvělého Wolfa. Poté se opět nehrálo 5 na 5, jelikož Sparta vyinkasovala dva dvouminutové tresty a České Budějovice jeden. Trend vyloučení pokračoval i nadále. V druhé polovině třetí třetiny padly další tři tresty. Jeden pro Spartu a dva pro České Budějovice. Jenže Jihočeši se dokázali trefit i ve čtyřech, a tak bylo vyrovnáno! Vyrovnávací trefu hostů obstaral Ondřej Šulek, který proměnil svůj průnik. Nicméně s tím se Sparťané nehodlali smířit a po přečíslení tří na jednoho jim vrátil dvoubrankové vedení Radek Jeřábek - 3:2! I přes velké snažení v posledních třech minutách třetí třetiny se Motoru srovnat nepovedlo. Naopak při závěrečné power play poslal puk do prázdné branky hostů Martin Svoboda ze své obranné třetiny, čímž upravil na konečných 4:2 pro Spartu.

Ohlasy po zápasu

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): „Pro nás jsou to velmi důležité body. Budějovice jsme přetlačili naší bojovností a vůlí, kterou jsme měli větší. Měli jsme ve druhé třetině spoustu šancí při pětiminutové přesilovce, ale nedokázali jsme je využít. Byly to dost vyložené šance. I přes nešťastný gól na 2:2 v polovině třetí třetiny jsme to ještě dokázali otočit pět minut před koncem, kdy jsme využili nastřelený kotouč a pak už do prázdné branky skóroval ve čtyřech Svoboda."

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): „Měli jsme špatný vstup do zápasu a bylo vidět, že Sparta první dva zápasy prohrála, takže ti kluci od začátku víc bojovali. Nakonec za stavu 2:2, kdy se schylovalo k prodloužení, jsme udělali fatální chybu, kdy jel soupeř ve třech na jednoho. Myslím, že Sparta zaslouženě vyhrála. Byla o kus lepší a šla více za vítězstvím."

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...