09.09.2016, Miroslav Mayer

JUN: SPA–CEB 4:2 – Juniorka sahala po bodu, ale nakonec odjela s prázdnou

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Juniorka měla skvělý vstup do sezóny a svoji dobrou formu chtěla ukázat i v Praze. Ještě tři minuty před koncem byl stav 2:2. Pak dala Sparta gól a další branku inkasovali Jihočeši při hře bez brankáře. Po dobrém výkony tak vyšli Budějovičtí poprvé letos bez bodu.

Zápas začal mírnou převahou hostů z Českých Budějovic. Ti ovšem tlak nepřetavili v branku a přišel trest. V páté minutě napnul hostující síť domácí Martin Svoboda a Sparta vedla. Pražané pokračovali v zápase dobrou defenzivou, přes kterou se hosté těžko dostávali k přímému ohrožení brankáře Wolfa. Motor měl před první sirénou přece jen pár příležitostí, ty ale nevyužil a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé části se Motor ani nenadechl a už prohrával o dvě branky. Sparťané zužitkovali důraz před brankou Patery, odkud dotlačili kotouč za jeho záda. Úspěšným střelcem byl Martin Dubský. V dalším průběhu utkání měli Sparťané obrovskou šanci, puk ale do brány neuklidili. Na druhé straně se však prosadili Jihočeši a místo 3:0 to bylo pouze 2:1. České Budějovice vstřelily kontaktní branku, jejíž autorem byl Jan Bárta. Na začátku 36. minuty se zaskvěl Patera, který neskutečným zákrokem opanoval své brankoviště a nepovolil Spartě třetí gól. Druhá část skončila za klasické přesilovky Motoru. Další gól ovšem nepadl a Sparta držela těsný náskok.

Oslabení Sparty z druhé třetiny pokračovalo i v úvodu třetí periody. Domácí se ubránili i za pomoci skvělého Wolfa. Poté se opět nehrálo 5 na 5, jelikož Sparta vyinkasovala dva dvouminutové tresty a České Budějovice jeden. Trend vyloučení pokračoval i nadále. V druhé polovině třetí třetiny padly další tři tresty. Jeden pro Spartu a dva pro České Budějovice. Jenže Jihočeši se dokázali trefit i ve čtyřech, a tak bylo vyrovnáno! Vyrovnávací trefu hostů obstaral Ondřej Šulek, který proměnil svůj průnik. Nicméně s tím se Sparťané nehodlali smířit a po přečíslení tří na jednoho jim vrátil dvoubrankové vedení Radek Jeřábek - 3:2! I přes velké snažení v posledních třech minutách třetí třetiny se Motoru srovnat nepovedlo. Naopak při závěrečné power play poslal puk do prázdné branky hostů Martin Svoboda ze své obranné třetiny, čímž upravil na konečných 4:2 pro Spartu.

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): „Pro nás jsou to velmi důležité body. Budějovice jsme přetlačili naší bojovností a vůlí, kterou jsme měli větší. Měli jsme ve druhé třetině spoustu šancí při pětiminutové přesilovce, ale nedokázali jsme je využít. Byly to dost vyložené šance. I přes nešťastný gól na 2:2 v polovině třetí třetiny jsme to ještě dokázali otočit pět minut před koncem, kdy jsme využili nastřelený kotouč a pak už do prázdné branky skóroval ve čtyřech Svoboda."

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): „Měli jsme špatný vstup do zápasu a bylo vidět, že Sparta první dva zápasy prohrála, takže ti kluci od začátku víc bojovali. Nakonec za stavu 2:2, kdy se schylovalo k prodloužení, jsme udělali fatální chybu, kdy jel soupeř ve třech na jednoho. Myslím, že Sparta zaslouženě vyhrála. Byla o kus lepší a šla více za vítězstvím."