06.11.2010, Miroslav Mayer

JUN: TRI - CEB 2:3sn Velmi cenné body

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali na ledě Třince zvítězit po samostatných nájezdech a přivést domů dva body, které v současné situaci mají velkou cenu. Jihočechy nezlomilo ani dvoubrankové vedení domácího týmu. Ještě ve druhé třetině snížili a ve třetí dokonce vyrovnali. Důležitá druhý bod pak svým proměněným nájezdem získal Eddie Turek.

Do utkání vstoupily oba týmy velmi svižně, ale hra se odehrávala většinou v útočné třetině domácích. Až v páté minutě si poprvé šáhnul na puk také třinecký brankář. Na druhé straně Kantor měl plné ruce práce. Nepřekonali ho Deveri, Rufer ani Rapáč. Slibně vypadala Tomanova střela od modré, ale puk rozezvonil jen horní tyč českobudějovické branky.

V polovině první dvacetiminutovky začala série přesilovek. Jako první roztočili přesilovkový kolotoč domácí, ale brankář hostí byl pozorný. Recept na jeho překonání nenašli Třinečtí ani v dvojnásobné převaze po vyloučení Rouska. Také domácí naservírovali hostům dvojnásobnou přesilovku po vyloučení Deveriho a následně Tomana. Českobudějovičtí však svou šanci nevyužili, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté a po vyloučení Řezáče se měl třinecký Kotrla v brance co ohánět. Z branky se ovšem radovali domácí, když Filip Bajtek objel českobudějovickou branku a kolem pravé tyče zasunul puk do soupeřovy svatyně - 1:0. Hosté pokračovali dále v okupování prostoru před Kotrlovou brankou. Hosté ovšem Třineckým naservírovali dnes již druhou dvojnásobnou přesilovou hru a tentokrát si domácí nedali šanci ujít. Marosz poslal puk před branku dobře postavenému Adamu Ruferovi a ten se nemýlil.

Teprve ke konci třetiny se podařilo překonat třineckého brankáře Michalu Švihálkovi. Hosty vstřelená branka povzbudila a ještě s větší vervou dotírali na třineckého brankáře. Do konce třetiny se ale stav 2:1 na světelné tabuli již nezměnil.

Co se nepovedlo hostům v závěru druhého dějství, to dokonali hned v úvodu poslední dvacetiminutovky. Po akci Štěpána a Marka vyrovnal na 2:2 Adam Přibyl. Následovala hra nahoru dolů, ale bez brankového efektu. V závěru utkání hráči znervózněli a hra ztratila na lesku. Nikdo nechtěl do prodloužení a hra byla plná nepřesností. Pár vteřin před závěrečnou sirénou mohl Marosz zápas ukončit, ale jeho střela sjela mimo branku.

V prodloužení byli vyloučeni hned tři hráči, proto se hrálo ve třech na jedné i na druhé straně. Vstřelit branku bylo v tomto počtu opravdu obtížné. Domácí nevystřelili v prodloužení ani jednou a hosté pouze třikrát. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých až v osmé sérii rozhodl českobudějovický Eddie Turek, který zajistil svému týmu prémiový bod.

Růžena Raszková

Jiří Juřík (trenér Třince): Myslím si, že to bylo velmi kvalitní utkání. Opět jsme prohospodařili náskok 2:0, který jsme měli. Jednou chybou ke konci druhé třetiny jsme soupeře pustili do zápasu na 2:1. Ve třetí třetině jsme znovu chybovali a soupeř toho využil. My jsme nevyužili šance a zápas skončil po zásluze remízou. Nájezdy jsou už jen o štěstí. Jsme smutní, že nemáme více bodů, ale nic se nedá dělat.

Jan Trumber (trenér Českých Budějovic): Po dnešním utkání jsme opravdu šťastní. Nejsme totiž v jednoduché situaci, v tabulce jsme někde dole a hrajeme vlastně o udržení. První třetinu jsme byli trochu zakřiknutí, zřejmě to byly následky včerejšího těžkého utkání s Havířovem. Do druhé třetiny jsme už nastoupili s tím, co jme hrát chtěli. Kluci dodržovali pokyny . Dostali jsme sice dva góly, ale kluci se semkli a dotáhli jsme to do vyrovnání. Na nájezdy jsme měli více štěstí.