12.09.2014, Miroslav Mayer

JUN: TRI - CEB 6:3 - Třinec rozhodl zápas v první třetině

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři HC Motor nenavázali na vítězné utkání z posledního kola a v Třinci vysoko prohráli. Oceláři rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Ve druhé části ještě svitla Jihočechům naděje za stavu 5:3, ale domácí si výsledek pohlídali, přestože Budějovičtí svého soupeře přestříleli 51:38.
Do osmého zápasu vstoupili domácí hráči s velkou vervou. První branku hosté inkasovali hned ve druhé minutě, kdy se po kombinaci před brankou dostal do dobré pozice Marek Růžička a poslal puk za záda gólmana. O dvě minuty později ale bylo srovnáno. Jihočechům se podařilo usadit v útočném pásmu, Točík poslal pas Ladislavovi Markovi, který prostřelil domácího gólmana. Svou druhou branku v utkání si poté ale připsal Marek Růžička, jenž se dostal do samostatného úniku, překonal brankáře a vrátil svému týmu vedení. Chvíli nato našel Franek v dobré střelecké pozici Ondřeje Kovařčíka a ten svou střelou navýšil vedení domácích. Oceláři poté byli aktivnějším celkem, dvoubrankové vedení jim nestačilo a po závaru před hostující brankou se ke střele dostal David Cienciala a poslal puk sítě.

Hned zkraje druhé dvacetiminutovky čekala Budějovice další početní převaha, ani tentokrát ale hosté neuspěli. To, co se nepodařilo Jihočechům, se povedlo o něco později Ocelářům, autorem gólu byl Christov Vít, který pálil z mezikruží a na jeho střelu Mazuch nedosáhl. Hostům se podařilo snížit o pár minut později, kdy Petr Panáček získal puk ve středním pásmu a dokázal ho dostat až za záda Svobody. Jihočeši přidali a hráli mnohem aktivněji. Na rozdíl dvou branek poté snižoval Milan Břečka, který do brány poslal puk z mezikruží. Další gól mohl přidat Prokeš, který se snažil protlačit puk pod betonem Svobody.

V poslední třetině Motor zabojoval a na domácí bránu letělo hned několik střel. Nejdříve to zkusil od modré Kutiš, přestřelil. A Vostřák pak příležitost ke střele prováhal. V polovině závěrečné dvacetiminutovky se dostal puk na hůl Jiřího Severy , ten objel branku a poslal puk do levého rohu. Do konce této části už se skóre neměnilo a Oceláři si tak připisují druhou výhru v řadě.