10.03.2009, Miroslav Mayer

JUN: VIT - CEB 7:3 - Junioři napoprvé podlehli ve Vítkovicích 7:3

V í t k o v i c e - Českobudějovičtí junioři poprvé v play - off prohráli. Ve Vítkovicích jim utekl začátek utkání, když již v desáté minutě prohrávali 4:0. Ve druhé třetině domácí jasně přehrávali a ukázali, že i proti tomuto soupeři se dá hrát. Výkon ve druhé třetině je i pozvánkou na čtvrteční odvetu, které se hraje v Budvar Aréně od 17,30. Nejlepším hráčem českobudějovických v zápase byl Ondřej Ťoupal, který si připsal gól a asistenci.
Diváci dnes ve Vítkovicích mohli sledovat hokej rozdílných třetin. Domácí nastoupili do zápasu velmi sebevědomě a jistě. Vůbec nepřipouštěli možnost vyrovnaného zápasu. Ihned po první buly se na Jihočechy vrhli a první branka jim spadla přímo z nebes. Werner Hartmann pouze nahazoval puk obloukem na branku a ten se nešťastně odrazil od ledu a skončil v síti brankáře Klestila - 1:0. Domácí byli na koni a českobudějovičtí na zemi. Na Klestila se valil jeden útok za druhým a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 4. minutě nebyli českobudějovičtí za brankou dost důrazní a Jiří Noga trestal na 2:0. Hosté byli často vylučovaní a třetí branka padla právě z přesilové hry. Jejím autorem byl Lukáš Vrána a bylo to 3:0 pro Vítkovice. Do poloviny druhé třetiny bylo pro českobudějovické ještě hůře. To na 4:0 upravil Jan Káňa. Hosté byli jasně na ručník, jen se čekalo, kdo ho na led hodí. Místo toho ovšem přišlo něco jiného. Naděje českobudějovických vzkřísil v 15. minutě střelou od modré po ledě Josef Klement - 4:1. Zbytek třetiny byl již klidný a ve znamení mírného růstu sebevědomí českobudějovických. Přesto třetina jasně vyzněla pro domácí 4:1.

Druhá třetina vypadala úplně jinak. Hosté do ní vletěli, jako polití živou vodou. Hned od začátku se chopili iniciativy a bušili do domácího brankáře Vošvrdy, který nebyl vůbec jistý, padaly mu puky a nejistě vše vyrážel před sebe. Ve 25. minutě měl první větší šanci hostů Marek Vaniš, jeho střela vypadla Vošvrdovi z výstroje, ale k dorážce se nikdo nedostal. Další šanci měl ve 28. minutě Josef Rezek, jeho střela skončila v náručí domácího brankáře. Ve 32. minutě vykřesla naději pro hosty Ondřej Ťoupal, který po přihrávce Zicha a Ježka dal hostům naději na zvrat v zápase - 4:2. Další šanci měli Ježek a Seidl, když jeli dva na jednoho, ale Seidl puk dobře netrefil. V této fázi domácí téměř neexistovali. Nedostali se do žádné šance. Hosté hru řádně přitvrdili a zrychlili a to najednou domácím vadilo. Bohužel pro českobudějovické více branek se jim dát nepodařilo a po dvou třetinách to bylo nadějných 4:2.

Hosté cítili, že na domácí hráče stačí a můžou s nimi hrát vyrovnaně. Úvod třetiny tomu také nasvědčoval. Opět tlak hostů a snaha o vstřelení branky. Hosté vyčkávali na svoji chvilku při rychlých protiútocích. Navíc se nechávali opět zbytečně vylučovat, a tím si ubíraly síly na zvrat a hostům dávali šanci ke skórování. Ti se jí chopili a ve 47. minutě dal další gól domácích Tomáš Bursík - 5:2. To znamenalo zlom v zápase. Domácí již měli jistotu a hosté po naději. Navíc po překrásném vyšachování dva na jednoho skóroval opět Tomáš Bursík a bylo to již 6:2. Utkání se již jen dohrávalo, přesto ještě stačili hosté snížit. V přesilové hře se trefil Petr Zich na 6:3. Domácí ještě stačili zvýšit svůj náskok z protiútoku opět předvedli krásné přečíslení dva na jednoho a Ondřej Šedivý svým čtvrtým bodem v zápase stanovil výsledek na 7:3. Hokej se musel líbit, padlo i hodně branek. Domácí předvedli své smrtící útoky i slabiny v obranné činnosti. Pokud budou chtít českobudějovičtí ve druhém zápase uspět musí podat výkon na hranici svých možností. Nejlepším hráčem českobudějovických byl dnes Ondřej Ťoupal, který byl po celý zápas velmi aktivní a předváděl výkon, který byl hodný semifinále play-off.