11.12.2009, Matěj Mayer

Junioři: CEB - JIH - 2:3 - Těsná domácí prohra

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorský tým HC České Budějovice prohrál ve svém domácím utkání na vlastním ledě v Budvar aréně s mužstvem Dukly Jihlava. Po vyrovnané první třetině následovala druhá, ve které vstřelili hosté hned tři branky. Domácí ale utkání nevzdali a v posledních pěti minutách vstřelili dvě branky. Mohli přidat i třetí, ale to se jim nakonec nepovedlo a tak utkání skončilo 3:2 pro hosty. První branku domácích vstřelil tradiční střelec Stanislav Polodna.

První třetina se hrála po celou dobu zhruba vyrovnaně. Ani jedno mužstvo si nevytvořilo, alespoň ze začátku, žádnou vyloženou šanci. Už ve druhé minutě putoval na trestnou lavici hostující hráč a domácí tak měli možnost otevřít skóre zápasu už v úvodu. To se jim ale nepovedlo a přesilovou hru neodehráli podle představ. Pak byla hra vyrovnaná, mírně lepší bylo spíše domácí mužstvo, které mělo více střel na branku. Skóre zápasu mohl otevřít v patnácté minutě hostující Jakub Klíma. K tomu se odrazil puk před prázdnou branku, na poslední chvíli, ale zatáhl za záchranou brzdu Radek Seidl, který ho zahákoval a šel si sednout na dvě minuty. V osmnácté minutě měli velkou šanci i domácí. Radim Heřman při přesilové hře vystřelil tvrdě od modré čáry a puk se od mantinelu vrátil zpět před branku, kde číhal připravený Jakub Marek. Snažil se sice zakončit pohotově, brankář Jíra se ale včas přemístil a puk vyrazil. Po první třetině byl tedy stav bezbrankový.

Druhá část hry patřila jednoznačně Dukle. Ta začala aktivně hned od úvodu. Nejprve měl velkou šanci Dočekal, který se ocitl sám před Hrubcem, ten jeho dorážku stačil betonem zneškodnit. Dukla byla nadále aktivnější a domácí měli plné ruce práce s bráněním jejich útočníků. Vše vrcholilo ve 24. minutě zápasu. To dostali hosté možnost hrát 80 vteřin přesilovou hru pět na tři. Sice si vytvořili tlak, ale bez nebepečné střely. Těsně před koncem prvního trestu fauloval Ježek a hosté měli dalších 43 vteřin o dva muže více. Tentokrát už tuto výhodu využili. Prvním střelcem byl Jakub Klíma, který se sjel z pravé strany a prostřelil Hrubce. Pak hráli přesilovku i domácí, ale za zmínku stojí pouze dvě bomby od modré čáry, které vyslal Heřman. Další velkou možnost měli hosté, když si vytvořili přečíslené dva na jednoho, ale tentokrát byl ještě Hrubec na místě. To ve 35. minutě už hosté vedli 2:0. Rosendorf viděl najetého Klímu a poslal mu přesný pas přes celé kluziště. Ten nabídl přihrávkou gól Tomáši Vondráčkovi, který nezaváhal a Hrubce prostřelil. Domácí si nevytvořili žádnou šanci a před brankářem Jírou se hrálo pouze při přesilových hrách. Navíc hosté udeřili ještě v poslední minutě. Martin Dočekal vystřelil a puk propadl domácímu brankáři mezi betony do branky. Hosté tak vyhráli druhou třetinu 3:0 a po zásluze v utkání vedli.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovou hru pět na čtyři. Žádnou velkou šanci si však nevytvořili a tak se dále pokračovalo za stejného stavu. Domácí se snažili dohnat soupeře a zápas rozhodně nevzdali, dlouho však žádnou šanci nemohli proměnit. V 51. minutě dostal hostující kapitán Luděk Dvořák trest na 5 minut + do konce utkání za sekání na Aleše Ježka a šel tak předčasně do kabin. V 55. minutě mohl první branku domácích vstřelit Lukáš Sedlák, ten se dostal před Jíru a pokoušel se ho překonat bekhendem. Hostující brankář byl ale úspěšnější. Už o pár sekund později se to ale domácím přeci jen podařilo. Od modré čáry tvrdě vystřelil Roman Vráblík. Jíra puk vyrazil do strany, kde číhal Stanislav Polodna a dával domácím naději na zvrat. To se ještě umocnilo o pár sekund později, když domácí přidali další branku. Jakub Marek objel branku a protlačil Jírovi puk kolem tyče. O dalších pár sekund později mohli domácí vyrovnat. Šance měli všichni z formace Polodna - Sedlák - Ježek, ani jeden však neproměnil. V posledním minutách zkoušeli ještě domácí hru bez brtankáře. Ta se jim ale příliš nevyvedla a nedokázali se ani usadit ve třetině hostů. Naopak mohli být rádi, že ještě neinkasovali. Utkání tedy nakonec skončilo 3:2 pro hostující Duklu Jihlava.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Dneska to bylo o tom, že jsme nedali góly. Dokázali jsme si vytvořit tlak, ale Jihlava byla úspěšnější v únicích. Povedli se jim sehrát situace dva na jednoho a tři na dva. V závěru utkání ještě hráči ukázali bojovnost, ale takhle jsme měli bojovat od začátku. Nechali jsem si je utéct o tři branky a to už bylo moc. Dnes nám vůbec nešly přesilovky, měli jsme jich dost, ale byli jsme nedůrazní.