12.08.2005, Tomáš Zetek

Junioři: CEB - JIH 5:1 - Premiérové vítězství je na světě

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Junioři HC ČB se počtvrté v řadě představili v přípravě před domácím publikem. Celkově pátý přátelský zápas přinesl první vítězství. Z Budvar arény odjížděli zklamáni prvoligoví junioři HC Dukly Jihlava. Hrdinou utkání byl domácí Jakub Matušík, jenž si připsal tři kanadské body za dva góla jednu přihrávku.
Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si po úvodním oťukávání vytvořili dlouhodobý tlak. Ten postupně sílil. V 16. minutě ho přetavil v úvodní branku utkání Matušík, jenž těžil z přihrávky obránce Zíba. Tři minuty nato to bylo již o dvě branky. Dobrou práci odvedl ve středním pásmu bojovný Slavík. Touš se dostal až k Matuškovi, který po samostatném úniku bekhendovou kličkou rozvlnil jihlavskou síť podruhé. Poprvé se šlo do šatny za příjemného stavu pro domácí.

I ve druhé části hráli prim Jihočeši, kteří si vytvářeli mnoho gólových příležitostí. Brzy po úvodním vhazování zvýšil již na tříbrankový rozdíl Navrátil, kterému asistovali aktivní Matušík se Slavíkem. Svěřenci trenéra Milana Černého ve svých ofenzivních choutkách neustávali. Nutno podotknout, že několik příležitostí si vypracovali i jihlavští hokejisté, ale Kovář v domácí kleci příliš práce neměl. Ve 36. minutě to bylo již 4:0, když zpoza branky přihrával Mertl a Dolina zakončoval. Pěkný hokejový moment předvedl v závěru druhé třetiny slovinský útočník v barvách HC České Budějovice Jan Muršák, jehož technická vložka okořeněná třemi brilantními kličkami skončila bohužel pro domácí v rohu kluziště. Po čtyřiceti minutách byli na koni domácí.

Do závěrečné části nastoupil v domácí kleci místo Kováře Pipek. Toho do zápasu rychle zasvětil jihlavský forvard Skála. Ten si po individuální akci připsal čestný úspěch svého mužstva. Prakticky po dobu celého zápasu byli jasně lepším týmem domácí extraligoví junioři. Nejinak tomu bylo i v závěrečné desetiminutovce. Formánek nejprve rozezvučel tyč jihlavské branky. V 54. minutě Ficek předvedl rychlý výpad z rohu útočného pásma a ostrou střelou určil definitivní podobu výsledku.