30.11.2006, Filip Junek

Junioři: CEB - KLA 3:4 s.n. Spravedlivá dělba bodů s bonusem pro Kladno

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jak je důležité míti v sestavě Matušíka odpověděl sám střední útočník hned v první minutě zápasu. Po třiatřiceti sekundách hry poprvé v utkání zavezl kotouč do útočného pásma právě Jakub Matušík a hned z toho byl gól! Hokejista, který pravidelně nastupuje v první hokejové lize nasměroval HC České Budějovice ke třem bodům, jenže domácí prohospodařili tříbrankové vedení a nakonec prohráli na samostatné nájezdy.
Jakub Matušík vlétl na soupeře a první střídání znamenalo vedení 1:0. Bleskový úder Jihočechů Kladno usadil a celou polovinu zápasu byli budějovičtí lepším týmem. Ale i Kladno si vypracovalo řadu šancí, jednu z největších, v sedmé minutě. Hlusička od zadního mantinelu vybídl ke skórování Procházku, ale ten sám před Kovářem trefil jen připraveného brankáře Budějovic. Následná střela Hoffmanna byla tak prudká, že se za ní Kovář pouze otočil, naštěstí pro něj těsně minula bránu. Přihrávka která měla oči. Tak lze charakterizovat situaci z 16. minuty. Matušík, ač tísněn a čelem k mantinelu si všiml, za zády, na druhé straně pásma najíždějícího Hlavatého a přesně mu přes tři protivníky přihrál. Hlavatý ale k vlastní smůle kotouč přesně nezpracoval a ochudil se o možnost prověřit brankáře Cikánka. Když si za snahu spíše zasloužili vsítit hosté, HC České Budějovice znovu udeřil. Šikovný Slavík udržel pásmo, přihrál Stejskalovi a ten ještě celou akci vyšperkoval zadovkou na najíždějícího Rudolfa Červeného. Střela bez zpracování do levého růžku znamenala vedení 2:0.

Nedisciplinovaní hosté, celkem třemi vyloučeními, dali možnost Budějovicím vstřelit další branky. Ale „ujala“ se až poslední početní výhoda. Druhý kanadský bod v utkání si připsal Matušík. Jeho nahrávku přetavil v gól, a tím pádem ve tříbrankové vedení, Tomáš Rod - 3:0. Další puk v sítí se mohl třepotat po akci první formace. Rod se efektně a rovněž efektivně vyhnul soupeři na útočné modré a předložil před bránu Feferlemu. Velká škoda pro Budějovice, že se mu nepodařilo před ležícího kladenského gólmana dostat puk za brankovou čáru.. Druhá polovina střetnutí patřila hostům. Čermák z pozice obránce vyslal dlouhou přihrávku do útoku, jenže budějovická defenzivní hráz kotouč jen lehce tečovala a ten se pomalu po ledě sunul za modrou čáru. Do útočné třetiny Kladna se za kotoučem pustil i Michal Kazatel. Rychlou a přesnou střelou poprvé překonal tradičně dobře chytajícího Kováře – 3:1. V další šanci se ocitli kladenští Mizera a Knotek – Kovář opět zachránil. V poslední minutě druhé třetiny měli útočníci Rabatu další možnost snížit. Bláha prováhal ideální okamžik pro přihrávku a situace dvou forvardů na osamoceného bránícího Havrana kontaktní gól nepřinesla.

Na kontaktní branku ale nemuseli diváci v Budvar Aréně v průběhu závěrečné třetiny dlouho čekat. Markovi Lhotskému stačilo do perfektní Bláhovy přihrávky nastavit hůl – 3:2. O dalších šest minut později bylo už vyrovnáno. Rudovský doslova pláchl Havranovi a předložil jako na zlatém podnose přihrávku Michalovi Kazatelovi. Nejlepší hráč večera si Kováře položil a s jistotou vyrovnal – 3:3. Když se v závěru neprosadili Červený, ani Slavík, bylo jasné, že hosté odjedou minimálně s bodem.

Prodloužení byla „divočina“. Řada šancí, samostatné nájezdy Červeného a kladenského Kazatele.. A dokonce i tři vyloučení hráči. Hosté se pomali chystali do šaten, když Budějovice hrály 77 sekund přesilovku pěti proti třem, ale domácí ji nesehráli dobře. Ještě jeden moment stojí za připomenutí. Jakub Kovář fantasticky, 10 sekund před koncem prodloužení, vyrazil Valského dorážku.

Nájezdy jsou loterie. Do osudí poslali trenéři na domácí straně Matuška, Červeného a Ferebauera. Za hosty jeli Babický, Hudíček a Michal Kazatel. Z budějovických byl úspěšný jen Ferebauer, střelou mezi betony. Z hostů se prosadili Babický a Kazatel. Za sympatický výkon, i za nepříznivého stavu, si druhý bod Rabat Kladno zasloužil.

Petr Tatíček, trenér HC Rabat Kladno: „Budějovice mají velice kvalitní mančaft. Výborná obrana, inkasují málo gólů. My naopak dáváme nejvíc gólů. Nemůžeme být spokojeni, byť jsme vyhráli. Podali jsme v poslední době herně nejhorší výkon. Možná jsme Budějovicům vrátili naší domáci porážku, kdy jsme vedli 2:0, Budějovice srovnaly a nakonec vyhrály v prodloužení, dnes stálo v závěru štěstí při nás.“

Milan Černý, trenér HC České Budějovice „Neměli jsme cuknout z dobře rozehraného zápasu, dělali jsme chyby v obraně. Utkání jsme si měli pohlídat, Kladno si žádný tlak nevytvářelo. Všichni si chtěli dát gól a nejsou ochotní odehrát zápas za tohoto stavu zodpovědně a trochu chytře. Lajna, která má hrát vyloženě defenzivně celá propadla v útočném pásmu, takhle se hrát nedá.“