05.10.2006, Radek Papáček

Junioři: CEB - LIT 6:2 - Vysoká výhra nad Severočechy

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Junioři opět potvrdili dobrou formu. Ze tří posledních zápasů totiž dokázali pokaždé získat tři body. Tentokrát se ale výhra nerodila lehce. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný a Jihočeši rozhodli o svém vítězství až čtyřmi góly v poslední části. Skóre uzavřel svou druhou brankou v sezoně Michal Klíma.
Pokračovaní juniorské soutěže proti sobě postavilo dvě mužstva s rozdílnou formou. Zatímco domácí v předchozích dvou zápasech získali plný zisk šesti bodů, hostující Chemopetrol naposledy dvakrát odešel z boje poražen. V úvodu utkání byli paradoxně aktivnější Severočeši, kteří si dokázali vytvořit dvě dobré příležitosti. To co se ale nepovedlo Schönovi a Rindošovi, povedlo se v 6. minutě Jiřímu Gulovi. Obránce Chemiků dokázal potrestat vyloučení Klímy po pouhých devíti sekundách - 0:1. Na druhé straně měli největší šance Hájek s Rodem, vyrovnat se ale podařilo až v polovině 11. minuty Josefu Slavíkovi, který dokázal tečovat Zíbovu střelu od modré tak, že obloučkem skončila za zády bezmocného Fikrta - 1:1. O vzruch se následně opět postarala dvojice Rindoš - Schön. Prvně jmenovaný nejdříve krásně našel volného Schöna a poté se sám dostal za záda domácích obránců. Puk je ale neposlouchal a buď hůl přeskočil, nebo v druhém případě utekl.

V prostřední části se jako první opět objevil před Kovářem Schön, ale ani tentokrát na českobudějovického brankáře nevyzrál. Kdyby po svém návratu z trestné lavice Slavík zachytil puk ve středním pásmu, řítil by se sám na Fikrta, ovšem nestalo se tak. Připravenost hostujícího brankáře tak vyzkoušel až Červený, který ale jen vyprášil jeho betony. V probíhající sedmé minutě druhé třetiny nedokázali domácí mladíci využít dvojnásobnou početní převahu a naopak sami poté inkasovali.V oslabení provedl únik Lukáš Rindoš a s dávkou štěstí jej dokázal proměnit ve vedoucí gól - 1:2. Nakonec se ale přeci jen svěřencům trenéra Černého přesilovku proměnit podařilo. Po krásné kombinaci Zíba, Červeného a Davida Feferleho zakončoval posledně jmenovaný do prázdné branky - 2:2.

Do třetí třetiny vstoupili domácí ve velkém stylu. Opozdivší diváci přišli o rychlou branku Tomáše Roda. Domácí útočník přidal svou osmou trefu v sezoně po osmi sekundách poslední části - 3:2. Po střele Ferebauera pak od dalšího gólu uchránila Fikrta dobře postavená tyč jeho svatyně. Spolupráce Matušíka s Vladimírem Stejskalem ale už byla nad síly litvínovského brankáře - 4:2. Od pokusu o zvrat v utkání připravil svůj tým chybou v rozehrávce Zima, který nabídl Jiřímu Ferebauerovi pohodlné zvýšení skóre na tříbrakový rozdíl - 5:2. Hostující Rindoš pak vyrobil další hrubku, kterou ale Matušík na rozdíl od svého spoluhráče potrestat nedokázal. Dvě a půl minuty před koncem dostali Českobudějovičtí možnost hrát v pěti proti čtyřem, čehož také využili. Michal Klíma si na modré vyměnil kotouč se Zíbem a propálil vše co mu stálo v cestě - 6:2. Po šestém gólu Fikrt zatoužil opustit ledovou plochu, byl ale poslán opět do branky. Podle výkladu pravidel musel po odjetí na střídačku být vystřídán. Náhradní brankář Kafan tak naskočil na pár sekund na led, aby byl opět nahrazen litvínovskou jedničkou, která již nakonec utkání dochytala.

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Chtěli jsme soupeře nepodcenit, protože Litvínov je kvalitní soupeř. Přes veškerou snahu se nám to ale v určitých chvílích nepovedlo. Ceníme si tedy toho, že konečný výsledek je tak vysoký i přes špatný začátek. Ve slabších momentech nás opět podržel brankář Jakub Kovář, který prokazuje společně s Matušíkem dlouhodobě dobrou výkonnost.

Jaroslav Hübl, asistent HC Chemopetrol Litvínov: Přestože jsme měli spoustu vyloučených, tak jsme první dvě třetiny odehráli dobře. Bohužel nám ale nevyšla třetí třetina ve které jsme byli horší a Budějovice toho využili. Soupeři se podařilo brzy dát góla na 3:2, což jej povzbudilo a asi zaslouženě vyhrál.