ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.03.2007, Radek Papáček

Junioři: CEB - OLO 5:3 - Jihočeši si proti Olomouci vynutili třetí zápas

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Neutuchající bojovnost spojená s maximálním týmovým výkonem. Tak by se dal charakterizovat výkon českobudějovických juniorů ve druhém zápase předkola play-off proti Olomouci. Ač notně oslabeni, dokázali otočit nepříznivě se vyvíjecí zápas. Na třetím rozhodujícím zápase, který se odehraje zítra od 12:30 hod., má velký podíl Jakub Matušík, jenž v utkání vstřelil dvě branky.
První vzájemný duel soupeřů vyzněl jednoznačné lépe pro Hanáky, kteří Jihočechy pokořili vysokým rozdílem 7:0. Kdyby tak páteční druhý zápas na jihu Čech vyhrály, mohli slavit postup do čtvrtfinále juniorské extraligy z předkola play-off. Domácí měli velice ztíženou situaci tím, že ve své sestavě postrádali hned sedm hráčů základního kádru.

A jak se proti tomuto nešťastnému osudu rozhodli bojovat? Třeba tak, že kapitán Ondřej Ježek chvílemi hrál například ve dvou útočných formacích najednou a k tomu zároveň občas i zaskakoval v obranných řadách svého týmu.

Soupisky mužstev se opravdu spolu vůbec nedaly srovnávat. Nemocemi či zraněními zdecimovaný tým Jihočechů měl ve svém středu pouhé dva zkušenější hráče. Ondřeje Ježka a Jakuba Matušíka. Zato olomoucký kádr disponoval sedmi hráči z dorazového ročníku, tj. ročník narození 1987.

Českobudějovičtí do utkání nastoupili s velkým odhodláním. Jejich snahu podpořil hned ve 2. min. David Feferle, který se při přesilové hře prohnal útočným pásmem a svižnou ranou nad ramenem soupeřova brankáře otevřel skóre - 1:0. Jihočeši se však dlouho z vedení neradovali. Vyrovnání padlo z hole Pavla Musila, jenž se prosadil od pravého mantinelu - 1:1.

Další průběh úvodní třetiny patřil především hostům, kteří svého soka dokázali zatlačit do defenzivy. K tomuto faktu jim dopomohly zejména dvě dvojnásobné převahy, při nichž však domácí brankář Jakub Kovář držel své spoluhráče opravdu nad vodou.

Druhá třetina doznala zcela odlišného scénáře než ta předcházející. Hostům se sice podařilo vsítit další branku, když si při vlastním oslabení s Kovářem pohrál osamocený David Kovalský - 1:2, poté ale již aktivitu od Olomouckých převzali domácí hráči. Jejich světlé okamžiky přišly paradoxně až po dvou nevyužitých přesilovkách, kdy měli na ledě o dva hráče na vrch.

Nejdříve pod padajícím Turkem zasunul puk do branky Zdeněk Sekera, a pak skóre ve prospěch Jihočechů otočil David Feferle, jenž dokázal proměnit svůj samostatný únik bekhendovou trefou - 3:2.

Mírný optimismus však stačil z domácí lavičky do konce třetiny vymýtit Martin Janáček, který vyrovnání zařídil potrestáním Ťoupalova vyloučení. Olomoucký obránce se od modré čáry trefil přízemní střelou přesně k levé tyči Kovářovi klece.

I ve třetí části tak pokračovala nesmírná přetahovaná o každý puk.

K vyrovnání série hodně posunul Českobudějovické Jakub Matušík ve 44. min., kdy se při vlastním oslabení dokázal zbavit svých strážců a lstivou kličkou do bekhendu poslal svůj tým do vedení - 4:3.

Hanáci následně ve své hře přidali a domácí celek doslova přitlačili. Svěřencům Milana Černého také zcela evidentně postupně docházely síly, čemuž se ovšem ani divit nelze. Naděje na ukončení série a postupových oslav však ukončil sám hostující Tomáš Sršeň, jenž to přehnal s důrazem a za sekání na brankáře Kováře byl vyloučen. Do konce utkání zbývaly čtyři minuty.

Definitivní pojistku pro Jihočechy obstaral Jakub Matušík, když v čase 58:46 přesně zamířil do odkryté olomoucké branky - 5:3.

Série hraná na dvě vítězná utkání tak své rozuzlení najde až v sobotním zápase, kdy soupeři zkříží své hole potřetí. Duel začíná na druhé ledové ploše Budvar Arény od 12:30 hod.

Ohlasy po zápasu
Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Na svůj tým mohu být po dnešku skutečně pyšný. V momentální situaci, kdy máme spoustu hráčů zraněných a někteří hrají i sebezapřením, tak jsme, myslím, prokázali obrovskou vůli po vítězství. Navíc, a toho si velmi cením, v naší hře opravdu nechybělo obrovské srdíčko, kterým jsme utkání dokázali strhnout na naši stranu.

Kamil Přecechtěl, trenér HC Olomouc: Dnešní utkání bylo nesmírně vyrovnané. My jsme si ho prohráli zcela sami hrubými chybami, kdy jsme udělali strašně moc chyb především v defenzívě. Tolik hrubek jsme snad totiž neudělali za celou sezonu. Podle mě si musíme přiznat, že jsme nakonec prohráli zcela zaslouženě.

Sociální sítě

Včerejší kanonáda stála za to, tak si ji teď už v pohodlí užijte ještě jednou ?? Motor rozsápal @HCSlovanUsti devíti brankami a...

Zajímá vás, jak vypadá nový žlutý dres v detailech? Nyní máte možnost si ho prohlédnout na fotkách pořádně zblízka! #hcmotor...

Tak dneska to byla střelecká paráda v podání Motoru! V Budvar aréně totiž diváci mohli vidět hned devět branek domácího týmu....

To byla demolice! @HCSlovanUsti jsme rozstříleli devíti góly, hattrick si připsal Lukáš Endál! ??????hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…