21.01.2006, Tomáš Zetek, Tomáš Kubánek

Junioři: CEB-OPA 3:0 - Druhé vítězství ve dvou dnech

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Po jednoznačné výhře nad Třincem si připsali junioři HC České Budějoivce další vítězství s čistým štítem. Slezan Opava nepředvedl na jihu Čech nic, čím by mohl překvapit domácí tým, jenž byl rozjetý z minulého dne, kdy naděloval Ocelářům. Druhou branku Jihočechů vsítil před druhou pauzou Jakub Matušík.
Začátek střetnutí se nesl v rychlém tempu, ale velké příležitosti jaksi chyběly. První vážněji zahrozili domácí až v 11. minutě, když Jakub Černý hledal v úniku dvou na jednoho Ficka, ale Plachký zasáhl tygřím skokem, a zničil tak nadějnou akci. Souvislejší tlak si vypracovali aktivní Jihočeši záhy při vyloučení Trefila. Ani dvouminutovka před opavským gólmanem Krejčím neznamanela vážnější ohrožení slezské svatyně. Mdlý výkon hostů a nepřesnosti na straně Českých Budějovic znamenaly, že v prvním dějství nebylo krom několika tvrdých soubojů k vidění prakticky nic zajímavého. Jen těsně před sirénou ohrozil agilní Jakub Černý z otočky Krejčího, který však vyrazil kotouč ramenem nad branku, a Ficek, jehož střela se zastavila o chrániče gólmana Slezanu.

Druhá část začala stejně, jako ta první skončila. Ve 28. minutě se dostal ke slovu opět Jakub Černý. Tentokráte mu "namazal" sám hostující gólman, ale mladý reprezentant šanci trestuhodně nevyužil. Pár okamžiků na to v početní výhodě přišla do té doby jednoznačně největší příležitost domácích. Matušík našel Slavíka, který ale rozezvučel jen tyč. V té chvíli již bylo utkání v jednoznačné režii Jihočechů a zahájení gólového vyúčtování bylo na spadnutí. A brzy také spadlo. Ve 32. minutě se ujala vcelku nevinná sřela Michala Klímy od modré čáry, jež zapadla za překvapeného Krejčího - 1:0. Čtyři minuty poté to bylo už o dvě branky. Opavský Tůma nabídl puk Muršakovi, jenž přiťukl kvapně na Jakuba Matušíka, a ten bez sebemenších rozpaků napálil kotouč pod horní tyč - 2:0. Jihočeši ještě poté nevyužili několik příležitostí, takž se šlo do šaten za dvoubrankového vedení domácích.

Třetí třetina se nesla v duchu poněkud křečovité snahy hostujícího celku o úspěch. Oproti tomu hokejisté Českých Budějovic si v klidu hlídali náskok, a tak byla k vidění vcelku nudná podívaná. Tu rozštíply až akce Ježka a Jakuba Černého, které ale pokryl nepříliš jistě chytající Zdeněk Krejčí. Do hry se Opavané dostali při čtyřminutové přesilové hře, ale i tak neměl Jakub Kovář příliš práce. V 57. minutě určil definitivní podobu výsledku navrátilec z finské druhé ligy Petr Macháček, který zakončil nádhernou souhru Matušíka a Roda.Utkání tedy skončilo naprosto zalsouženou výhrou Jihočechů. Že by byl však k vidění hokej vysoké kvality, se říct nedá ani omylem. Body ale zůstávají na jihu Čech, což je nejpodstatnější z celého utkání. Opavané se vydali na dlouhou cestu domů bohužel pro ně s prázdnou.

Milan Černý (HC České Budějovice): Byl to druhý zápas ve dvou dnech, dost těžký, a tak nám trochu déle trvalo, než jsme ukázali svoji kvalitu. Jsme rádi, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Soupeř byl lepší, rychlejší, takže vyhrál zaslouženě. Bylo to ale utkání s málo šancemi, takže je možné, že kdybychom vstřelili první gól my, dosáhli bychom lepšího výsledku.