ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.10.2005, Roman Šperňák

Junioři: CEB - SLA 2:3 - Druhá porážka v řadě

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Ve druhém utkání za sebou nedokázali junioři HC České Budějovice uhrát ani bod. Po minulé prohře na ledě Liberce si neporadili ani s pražskou Slávií a prohráli shodně 2:3. O výsledku utkání rozhodli dva slepené góly Pražanů ve druhé třetině. I přes tlak v závěru utkání se českobudějovickým hráčům nepodařilo vyrovnat. Na oba dva góly domácích přihrával Ondřej Ježek.
Od úvodních minut bylo jasné, že dnešní zápas bude nadmíru vyrovnaný. Oba dva týmy nastoupily do utkání s cílem neinkasovat jako první, a proto se hrál v celku opatrný hokej. Až do 4. minuty neviděli diváci v Budvar Aréně jedinou střelu na branku. První vlaštovka přilétla z hole hostujícího Ondráčka a řádně vystrašila Saláka v českobudějovické brance. Ondráček byl v úvodu utkání při chuti a podobný kousek si zopakoval v minutě šesté, ale bohužel pro něj se stejným výsledkem. Varování, v podobě dvou velkých šancí Pražanů, vzali domácí vážně a hned jejich první steč branky skončila úspěchem. První pětka zamotala hlavu slávistickým obráncům, ve vzniklém zmatku se puk odrazil k úplně volnému Petru Fickovi a ten se v podobných situacích nemýlí. Přehodil bekhendem ležícího brankáře a poslal svůj tým do vedení. – 1:0 Pražský celek inkasovaný gól viditelně rozhodil, protože do té doby výborně hrající obrana začala dělat chyby, které ústili v šance týmu zpod Černé Věže. Lorenc výrazně podržel své spoluhráče při šancích Muršaka a Matušíka. Do černého se netrefil ani Ježek po přihrávce Jakuba Černého. Do 14. minuty zakřiknutí hosté začali pomalu zvedat hlavy. Růžička, nejproduktivnější hráč pražského celku, se proháčkoval domácí obranou, jenže nevyzrál na Saláka. Co se nepovedlo jemu, povedlo se obránci Drtinovi patnáct vteřin před sirénou. V přesilové hře napřáhl od modré a završil snahy hostů o vyrovnání. Puk zastavila až síť branky. – 1:1 První třetina nakonec skončila pro domácí ztrátou. Ačkoliv stav byl vyrovnaný, trenér Černý přišel o jednoho ze svých klíčových obránců Michala Klímu. Ten po jednom ze soubojů skončil s otřesem mozku a i když se snažil v druhé části vrátit do hry, zdravotní stav mu to nedovolil.

I druhé dějství mělo podobný začátek jako první třetina, avšak průběh byl zcela odlišný. Diváci se prvního závaru před bránou dočkali až v 5. minutě, kdy Lorenc fantasticky chytil střelu Ficka. Následně si poradil i s pokusy Muršaka a Zíba. Z protiútoku chytil Salák střelu Stromka a připsal si poslední zákrok v utkání. V čase 28:22 dostali domácí možnost hrát v početní převaze, ale jak se posléze ukázalo, přesilovka byla spíše jakýmsi danajským darem. Mladící z města na soutoku Vltavy a Malše si nepočínali vůbec dobře. Navíc v polovině dvou minutového trestu udělal na vlastní modré chybu Zíb, Endál ho obral o puk a z nájezdu na brankáře vyšel vítězně. Blafákem do bekhendu nedal Salákovi nejmenší šanci. 1:2 Černá dvouminutovka domácího gólmana pokračovala. Růžička, vracející se z trestné lavice, dostal přihrávku od Drtiny a tvrdou střelou z úhlu zasadil, jak se posléze ukázalo, rozhodující hřebíček do jihočeské rakve. - 1:3 Domácí se nesložili, ale snažili se bojovat dál. V těchto fázích zápasu se hrál výborný útočný hokej s šancemi na obou stranách. Brankáři byli lepší útočníků a když Kovář, jenž vystřídal po třetí brance Saláka, čaroval při nájezdu Ondráčka a následné střele Škalouda, šlo se do šaten za stejného stavu 1:3.

I závěrečná část začala opatrnou hrou bez šancí. Hosté dobře bránili, nehnali se do útoku a jihočeši se proti jejich obrannému valu nedokázali prosadit. Aktivita domácích mladíků se stupňovala a od 10. minuty se Pražané dostali pod trvalý tlak. Zápas se omezil pouze na souboj útočníků HC České Budějovice s brankářem Lorencem, který pochytal takřka, co se dalo. Postupně se ve vyložených šancích neprosadili Muršak, Matušík, Gulaš a znovu posledně jmenovaný. Tlak svěřenců trenéra Černého vrcholil. Dvě a půl minuty před koncem si domácí lodivod vyžádal oddechový čas, poslal tým na led v šesti a třetí střelecký pokus Gulaše skončil v síti. – 2:3 Snaha Jihočechů gradovala a time outem kontroval i hostující kouč. S trochou štěstí se podařilo Slávistům ustát pokusy soupeře a odvezli si z Budvar Arény všechny body.

Ohlasy po zápasu
Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Dnes jsme stáli proti dobrému soupeři, ale hlavně jsme měli problémy sami se sebou. Někteří hráči po čase, který jsme strávili v čele tabulky, zpychli a dnešní výkon je musel vrátit hodně rychle na zem.

Martin Pešout, trenér HC Slavia Praha: Diváci dnes viděli vynikající zápas, soupeř hrál výborně. Musím přiznat, že v závěru utkání jsme měli trochu štěstí při tlaku soupeře. My se na utkání s Českými Budějovicemi vždycky těšíme, protože se snaží hrát hokej, jsou to pohledná utkání a určitě lepší než třeba s Plzní nebo Karlovými Vary.

Sociální sítě

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...