03.10.2005, Lukáš Souček, Tomáš Zetek

Junioři: HKR - CEB 0:6 - Jihočeši vyprovodili nováčka

H r a d e c K r á l o v é - Střídání vítězných s prohranými zápasy v českobudějovické juniorce pokračuje. Po těsné porážce na ledě Kladna si spravili Jihočeši chuť na půdě nováčka v Hradci Králové. V jednoznačném utkání zvítězili rozdílem třídy o šest branek. Dvě z nich si na své konto připsal útočník Jakub Černý.
Nástup do zápasu měli určitě lepší Budějovice, když hned ze začátku několikrát ohrozili Svobodu. Zhruba po pěti minutách ale Hradec hru vyrovnal a dokonce si vytvořil gólové šance. Jen Martin Petružálek se ocitl dvakrát sám před Kovářem a dvakrát střílel z výhodné pozice, jenže skóre zápasu se ještě neměnilo. O něco blíže gólu byl Jakub Černý na druhé straně, jehož střela lízla břevno a skončila v rohu kluziště. Červené světlo se poprvé rozsvítilo v čase 17:50, kdy mladý reprezentant Martin Hanzal přebruslil hradeckého beka a nedal Svobodovi šanci.

Další ránu zasadili hosté domácím hned v úvodu druhého dějství. Na modré čáře napřáhl Martin Hlavatý, kterému střela vůbec nesedla. Kotouč ale velkým obloučkem přeplachtil všechny hráče, otřel se o břevno a skončil v domácí svatyni. Svoboda lovil puk potřetí ze své klece, když nedosáhl na střelu Jana Muršaka. Hradec měl také pár světlých okamžiků. Nejprve Miloslav Čermák vyslal Tomáše Regnera do brejku, ale tomu se nepovedlo kličkou do bekhendu zvednout kotouč nad betony Kováře. Podruhé to v hledišti zahučelo, když Martin Dulovec přiklepl Petružálkovi, který z pozice mezi kruhy vyslal tvrdý projektil na Kováře. Ten měl ale betony v pravý čas na pravém místě.

Tříbrankové vedení jednoznačně hrálo do karet Budějovicím, které na začátku třetí třetiny určitě nedoufali, že dosavadní výsledek ještě zdvojnásobí. 14 minut se hrál fyzický hokej, který bolel na obou stranách. Branky nakonec padaly až šest minut před koncem utkání. V tu chvíli se právě trefil Jakub Černý a o čtyři minuty později dokonce zvýšil na 5:0 pro hosty. Definitivní tečku za utkáním udělal v čase 59:10 Josef Slavík, který střelou od mantinelu překvapil Svobodu.