15.02.2007, Tomáš Zetek, Ondřej Flanderka

Junioři: LIB - CEB 1:2 - Důležitá výhra pod Ještědem

L i b e r e c - Junioři HC České Budějovice si po reprezentační pauze připsali další body do extraligové tabulky. Důležitý krok pro udržení druhé pozice, která by zaručovala přímý postup do vyřazovacích bojů, udělali svěřenci trenéra Milana Černého v Liberci. Těsné vítězství zařídili svými trefami Tomáš Hájek s Vladimírem Stejskalem.

Utkání se hrálo od začátku v rychlém tempu, ale bez vážnějších šancí. První ostřejší zákrok si připsal liberecký gólman Nedvídek na konci třetí minuty po střele Martina Havrana. Na konci páté minuty už ale brankář Liberce musel lovit kotouč ze své sítě. Při signalizovaném vyloučení zapomněli domácí bránit a Havran našel před brankou zcela nekrytého Tomáše Hájka, který si položil Nedvídka a s přehledem zavěsil – 0:1. Vzápětí se na druhé straně pěknou akcí prezentovali Skalický s Kopicem, první jmenovaný však z dobré pozice přestřelil. V deváté minutě se při vyloučení Lišky dostali hosté do dobrých příležitostí, které však Nedvídek pochytal, a jednou mu pomohla i tyč. Poté hráli Tygři tři přesilovky během deseti minut, ale jistě chytajícího Jakuba Kováře nepřekvapily ani dobré střely Kajínka a Zákoutského.

Na začátku druhé třetiny se do přečíslení dvou na jednoho dostali domácí Skalický s Kopicem, jejich nájezd však hostující brankář vychytal. Následná snaha Skalického dorazit kotouč, který už Kovář měl v lapačce vyvolal šarvátku, do které se zapojili oba zmiňovaní liberečtí útočníci a také hostující Slavík, Havran a Hájek. Od tohoto momentu se řádně přitvrdilo a rozhodčí museli několikrát, především po přerušení, oddělovat hráče od sebe. Ve třicáté čtvrté minutě při přesilovce Liberce, dostal hostující Zourek dvě minuty za nedovolené bránění a nabídl tak domácím 38 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Liberečtí se usadili v útočném pásmu, ale trio bránících se hostů ve složení Zíb, Matušík a Rod pomohlo Kovářovi, na kterého tak prošla pouze jediná střela, kterou bez problémů kryl. Ve dvacáté osmé minutě se opakovala situace z první třetiny. Při signalizovaném vyloučení překvapili hosté rychlou kombinací domácí a Zíb krásnou přihrávkou od mantinelu našel zcela volného Vladimíra Stejskala, který se trefil přesně k tyčce a zvýšil na 2:0.

I v úvodu třetí třetiny měli liberečtí hokejisté k dispozici dvě přesilové hry, ty však opět nedokázali využít. Až v padesáté minutě se dokázali domácí prosadit gólově. Lemfeld dostal přihrávku od Klímy, natlačil se před obránce a střelou na vyrážečku dostal kotouč za Kováře – 1:2. O čtyři minuty později se na druhé straně blýskl pěknou akcí Hájek, když se kličkou dostal přes domácího obránce, libereckého brankáře už ale tváří v tvář nepřekonal. Jihočeši po té kontrolovali hru a nepouštěli domácí do výraznějšího tlaku. Šanci na vyrovnání ztratili Tygři v čase 58:31, kdy dostal Skalický dvě minuty za krosček. Trenér Skrbek si pak sice ještě vybral oddechový čas, ale hosté už zápas s přehledem ubránili a odváží si tak z Liberce tři body.