02.11.2006, Tomáš Zetek, Jan Švanda

Junioři: LIB - CEB 3:2 na sam. nájezdy - Ze severu Čech s bodem

L i b e r e c - Junioři HC České Budějovice sice na ledě Bílých Tygrů z Liberce ukončili svou jedenáctizápasovou šňůru výher, ale ještě o jedno utkání natáhli sérii neporazitelnosti v normální hrací době. Na severu Čech totiž v poslední třetině zařídil prodloužení a následné nájezdy Rudolf Červený.
O vůbec první střelu zápasu se postaral domácí Miroslav Kopic, s jeho propagačním pokusem však hostující brankář neměl větší problémy. Ve 4. minutě málem potrestal chybu českobudějovických zadáků Lukáš Tondr, který zachytil nepřesnou rozehrávku Jihočechů. Hasit požár musel až hostující gólman Kovář. Na druhé straně se poprvé osmělili i hosté, nicméně špatně trefený puk Ondřejem Ježkem práci libereckému Michalu Nedvídkovi příliš nenadělal. První třetina patřila jednoznačně Bílým Tygrům, ti vážněji vystrčili drápy při přesilové hře v 8. minutě, když obránce Hlavatý musel zastavit dorážejícího Lukáše Tondra jen za cenu faulu. V početní výhodě nejprve tvrdě pálil Michal Bárta, Kovář puk neudržel a musel tak likvidovat i následnou nebezpečnou dorážku Peřiny. Jihočeský brankář se řádně zapotil i po jedovce kapitána Petra Hracha a za jeho zády neskončila ani dorážka Křišťána, která skončila těsně vedle. Tygři i nadále hráli přesilovky dobře, nicméně se z nich gólově nedokázali prosadit. Kopic místo přihrávky ve 13. minutě na volného Lukáše Tondra zvolil střelu, která ale svůj cíl nenašla. Hosté byli dopředu neškodní, vyprávět by o tom mohl Tomáš Rod, který hodně nepřesnou přihrávkou Stejskala zhatil slibný brejk Jihočechů dva na jednoho. Jedinou vážnější příležitost si Mountfield vytvořil na konci 17. minuty, kdy se před Nedvídkem zjevil zcela sám Zdeněk Sekera, kterého musel za cenu faulu zastavit Kollmann. Faulovaný Sekera se ještě k zakončení dostal, nicméně radost z gólu mu překazil Michal Nedvídek.

Bílým Tygrům se naskytla velká možnost otevřít skóre na začátku druhé části hry. Na lavici hanby doprovodil už pykajícího Roda za nedovolené bránění Skalický a domácí měli možnost osmatřiceti vteřin dvojnásobné početní výhody. Libereckým stačilo k využití šestnáct vteřin. Kombinaci na modré mezi Bártou a Martinem Tondrem zakončil druhý jmenovaný tvrdou střelou po ledě, proti které neměl Jakub Kovář šanci. Mountfield se snažil o odpověď, ale domácí obrana na čele s Nedvídkem byla pozorná a tak domácí udeřili podruhé opět v početní převaze. Nejpve ještě ránu Bezděka z voleje po přihrávce Bárty zastavila tyč, akce však pokračovala a po opakované střele Jiřího Peřiny už českobudějovický gólman kapituloval. Až druhý inkasovaný gól přiměl Jihočechy k větší aktivitě. Nedvídek musel ukázat svoje umění především proti pokusům Ježka a Červeného. Mountfield začal hrozit, ve 32. minutě si vynutil přesilovku, kterou dokázal zužitkovat po čtyřech sekundách! Tomáš Rod vyhrál buly, puk se dostal na modrou k Martinu Parýzkovi, který tvrdou ranou zkorigoval nepříznivý stav pro Jihočechy na 2:1. Hra se vyrovnala. Domácí mohli zasadit hostům třetí úder ve 33. minutě, když se do přečíslení dva na jednoho dostala dvojice Kopic - Křišťán. Miroslav Kopic předložil přesně na hůl Radimu Křišťánovi, proti jeho backhandové střele vytáhnul Kovář pravý beton a bravurním zákrokem zachránil Jihočechy od pohromy. Na druhé straně musel předvést svoje kousky i Michal Nedvídek. Ráně Roda z mezikruží likvidoval lapačkou. Českobudějovičtí se v závěru třetiny mocně snažili o vyrovnání, v tuto chvíli domácí podržel skvělý Nedvídek, který si poradil jak s projektily Zíba od modré, tak s nebezpečnou střelou Roda, proti které musel ukázat svůj reflex. Na konci druhé třetiny mohl domácí uklidnit Michal Bárta, proti byl však Jakub Kovář.

Jihočeši toužili po vyrovnání. Unikajícího Ferebauera na modré musel faulovat Hrach. Hosté si vytvořili v přesilovce několik dobrých příležitostí. Po přihrávce Parýzka pálil z voleje jen těsně vedle branky Předota. V přesilovce však Mountfield na modré chyboval. Kopic s Bártou ujížděli sami na jediného obránce hostů, Kopic nabil přesně načasovanou přihrávkou Bártovi, jehož dělovka ke smůle domácích jen prosvištěla kolem Kovářovy klece. Následně to zkoušel na teč obránce Skalický, Nedvídek byl pozorný. Velkou možnost si Mountfield vypracoval o minutu později. Sekera našel v prostoru mezi kruhy volného Feferleho, který z první pálil těsně vedle tyče. Domácí zahrozili opět v přesilovce, dvouminutový trest Parýzka málem potrestal Radim Křišťán, který se dostal k dorážce po bombě Martina Tondra. Kovář však změnu skóre nepřipustil. Domácí hokejisté pojistku nepřidali a tak přišel trest. V 57. minutě našel na červené Rod Rudolfa Červeného, který uháněl sám na Nedvídka. Českobudějovický forvard zakončil svůj nájezd přesně provedeným blafákem do backhandu a jinak výborný Nedvídek neměl nárok. Pro Severočechy mohlo být i hůř. Hosté vycítili šanci, střelu Parýzka tečoval Ferebauer a domácí zachránil od pohromy výtečným zákrokem Michal Nedvídek.

V prodloužení měli nejprve domácí možnost přesilovky čtyři na tři. Martin Tondr předložil Bezděkovi, s jehož ranou si poradil Kovář. V poslední minutě se mohli radovat oba týmy. Nejprve se napřáhnul v protoru levého kruhu Ondřej Ježek, jehož dělovku s námahou udržel liberecký gólman a pár sekund před koncem spálil obrovskou šanci domácích Kopic, kterého našel zpoza branky milimetrovou přihrávkou Křišťán. Strážce hostující svatyně předvedl mistrný zákrok a o vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první zkusil své štěstí Miroslav Kopic, jeho střelu mezi betony Kovář kryl, na druhé straně se rozjel Rudolf Červený, který zkusil Nedvídka překvapit blafákem do forhandu, leč bezúspěšně. Druhou sérii odstartoval domácí Libor Bezděk, i on zkoušel po ledě prostřelit Kováře, ten ho však vychytal. Za hosty byl posléze neúspěšný Vladimír Stejskal, jehož střela zápěstím na lapačku zamířila vedle branky. Ve třetí sérii neuspěl ani Michal Bárta, který přestřelil a proti Nedvídkovi si vylámal zuby i Tomáš Rod, jehož pokus lapil liberecký gólman. Drama pokračovalo. Ve čtvrté sérii se rozjel jako první hostující Martin Parýzek, proto jeho střele stála Nedvídkova lapačka a tak o zisku druhého bodu rozhodl domácí forvard Miroslav Kopic, který chladnokrevně prostřelil Kováře.