30.09.2006, Petr Šašek

Junioři: PLZ - CEB 2:5 - Matušík s Rodem zajistili tři body

P l z e ň - Zápas na ledě plzeňského Lasselsbergeru nezačal pro českobudějovické juniory vůbec dobře. Hned po minutě hry se domácí ujali vedení. Budějovičtí však zabojovali a ve druhé třetině zvrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Cestu za vítězstvím dokonali ve třetí třetině, ve které vstřelili další dvě branky. Nejvýraznějšími hráči byli Matušík s Rodem, kteří si oba připsali po dvou brankách.
Přesně minutu a osm vteřin trvalo bezbrankové skóre v utkání mezi juniory Plzně a Českých Budějovic. Domácí totiž hned v úvodu dostali výhodu přesilové hry, kterou vzápětí využil přesným zásahem Heřman - 1:0. Hosté mohli odpovědět ve 3. minutě Matušíkem, jenž předvedl pěknou individuální akci, na Halmošiho ale nevyzrál. O několik okamžiků později ujeli do přečíslení dva na jednoho Heřman se Setikovským, ani oni ale akci nedovedli do gólového konce. V 7. minutě hráli Budějovičtí přesilovku pět na tři, plzeňská trojice se však úspešně ubránila. Mountfield byl nejblíže vyrovnání v polovině třetiny, po Sekerově ráně od modré se puk odrazil od jedné tyčky do druhé a zůstal ležet v brankovišti, Halmoši ho ale včas sklidil do své lapačky. V závěru první části si dvojnásobnou přesilovku zahráli i Západočeši, skóre se ale do sirény neměnilo.

Úvod druhé třetiny poznamenala častá vyloučení, když se ale hra uklidnila, začaly padat branky. Ve 28. minutě našel Rod u tyčky ideálně postaveného Matušíka, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku - 1:1. Stejný hráč se blýskl i o šest minut později, když krásnou individuální akcí poslal Budějovice do vedení. Matušík dostal přesný pas od Klímy, prokličkoval se před branku a poradil si i s Halmošim - 1:2. Domácí ale dokázali rychle vyrovnat. Při přesilovce na začátku 26. minuty srovnal skóre Stránský - 2:2. Hosté se ale nenechali překvapit a opět převážili misku vah na svoji stranu. Trochu náhodně v čase 38:41 upravil na 2:3 Rod.

Hosté do závěrečně třetiny vstoupili dohrávanou přesilovkou a hned po úvodním vhazování Matušík málem zaskočil Halmošiho, puk ale těsně minul branku. O okamžik později už Budějovičtí dokonce zvedali ruce, puk po nečekaném odrazu však skončil jen na tyčce. V 48. minutě se už Mountfield radoval doopravdy. Z levé strany Halmošiho propálil Rod - 2:4. Stejný hráč byl i u další gólové akce o minutu později. Modrobílá obrana nechala Roda bez povšimnutí mezi kruhy a ten měl dost času vychutnat si Halmošiho - 2:5. Plzeň mohla korigovat při následné přesilovce, souhru se Zemanem zakončoval Setikovský, brankář hostů Kovář byl ale proti. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 54. minutě, kdy hrál Lasselsberger dlouhou přesilovku pět na tři. Ke vstřelení kontaktní branky ale nepomohl ani time-out, a tak si České Budějovice odvezly ze západočeské metropole výhru 5:2.