18.12.2006, Marek Chlupatý

Junioři: PLZ - CEB 3:2 - Ze západu Čech bez bodu

P l z e ň - Ještě před vánočními svátky čekalo na budějovické mladíky jedno utkání. V dalším pokračování juniorské extraligy, mířili na západ Čech k souboji s Plzní. Papírově slabší soupeř byl nakonec daleko tvrdším oříškem, než se dalo předpokládat .
Budějovičtí v utkání roli favorita rozhodně nepotvrzovali. Již ve 3. minutě dokonce prohrávali, to se do třetiny šikovně protáhl Stránský a Heřman měl jednoduchou úlohu doklepnou puk přes ležícího gólmana. Další příležitost měl po Holého dobrém forčekingu Kocman, ale svým výpadem zpoza branky si na Klestila nepřišel. Ani Malý v 10. minutě ránou z kruhu nezamířil přesně. Nevyšla ani šikovná Kocmanova teč Černého střely či Kubalíkův individuální průnik. Hosté měli minimum příležitostí, v jedné z mála se v 16. minutě při přesilovce představil Ťoupal, který střelou z prostru mezi kruhy alespoň vylekal Halmošiho. První dvacetiminutovka, kterou jednoznačně ovládli lépe se pohybující a důraznější domácí, tak skončila 1:0.

Během tří minut prostředního dějství jsme viděli několik obrovských šancí. Hned po pár sekundách mohlo být srovnáno, ale Ťoupal chyby plzeňské obrany nevyužil, souboj s Halmošim prohrál. Z kiksu se domácí nepoučili, Martinec propadl a Feferle uháněl znovu sám na brankáře, svůj blafák však zakončil střelou mimo branku. Jen malý kousek chyběl na druhé straně Heřmanovi, ve vzduchu dokázal tečovat plachtící kotouč a rozezvonil tyč. Pak se diváci dočkali i několika tvrdých soubojů a přesilových her. Přestože možností vsítit branku bylo jako šafránu, jeden gól ještě před přestávkou přišel. Stránský vystřelil, brankář neudržel puk a Šimán nohou dotlačil kotouč za čáru.

Úvod třetí třetiny nabídl početní výhodu na každé straně. Více mohli vytěžit Jihočeši, jenže Slavík své sólo nedotáhl do zdárného konce. V 47. minutě znovu Lasselsberger podržel Halmoši, když vychytal nájezd Ferebauera, a umožnil tak zvýšit Kocmanovi. Ten hned v následné akci uplatnil buldočí zarputilost a protlačil kotouč mezi betony Klestila. V 49. minutě pak vykřesal jiskřičku naděje Feferle, když našel odkryté místo u pravé tyče. Odpovědět mohl Stránský, svůj brejk zakončil jen střelou doprostřed branky. Šťastnou trefou ze vzduchu pak navíc druhou branku zaznamenal Ferebauer a drama bylo na světě. Další pokračování stíhací jízdy již Lasselsberger nechtěl nepřipustit. Navíc Slavík musel nedovoleným zákrokem zastavit pronikajícího Kubalíka a necelé čtyři minuty před koncem šel na trestnou lavici. Když chybělo do závěrečné sirény 45 sekund svitla Budějovickým naděje, Černý dostal dvě trestné minuty a hosté hráli v šesti proti čtyřem. Čtveřice v modrobílém ale infarktový závěr zvládla a tři body zůstali na západě Čech.