04.02.2016, Marek Baloun

MDO: CEB–HBR 6:1 – Pět gólů v třetí třetině potvrdilo vedoucí pozici

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mladší dorost si může připsat další tři body. A co víc, na každý získaný bod připadly dva góly. Domácí ovládli třetí třetinu, kdy překonali gólmana Arbelovského celkem pětkrát a potvrdili tak svojí vedoucí pozici.

Prvních dvacet minut se neslo ve znamení boje o puk a vytváření si šancí před gólmany. Oba týmy na to šli svým stylem. Zatímco hosté využívali chyb obrany, opticky o trochu lepší Motor se zase snažil vytvářet přečíslení před gólmanem Arbelovským. Zatímco šance hostů většinou skončily buď mimo, nebo u Daniela Svobody, domácím nevycházely přihrávky, kdy hráč byl většinou pár kroků za pukem a nestihl ho. Díky tomu tak Budvar aréna gól neviděla.

Na ten se muselo čekat až do druhé poloviny zápasu, kdy se po střele Vojtěcha Krcha dostal k odraženému puku Jan Stárek, který se už nemýlil. Celá druhá třetina ale byla plná různých šancí na obou stranách a první gól mohli dokonce dávat hosté. Daniel Svoboda vyjel ze své svatyně odehrát puk, při návratu byl ale zablokován jedním z hostů a před druhým útočníkem tak zela prázdná brána. Jeho pokus ale rozvlnil síťku pouze zvenčí. Na druhé straně pak měl možnost zvýšit při hře v oslabení Vojtěch Krcho, puk ale skončil na vnější straně branky. Motor ještě mohl vteřinu před koncem třetiny využít možnost zvýšit z trestného střílení, Jakub Čížek však puk za gólmana Arbelovského nedostal.

V poslední třetině se s góly roztrhl pytel. Jako první se prosadil Jiří Egert, když se dostal do mini úniku a překonal gólmana Arbelovského. Hosté se snažili několika dobrými šancemi korigovat skóre, což se jim ale nepodařilo a Motor se mohl radovat po střele z hole Martina Beránka. Stejný hráč přidal o pět minut později další gól po přihrávce Matěje Tomana. O minutu později odbyla v Budvar aréně pátá, když se prosadil Patrik Škola, když po jeho střele propadl puk Arbelovskému výstrojí a doputoval za brankovou čáru. Už to vypadalo, že domácí gólman Svoboda si bude moct připsat do statistik vychytanou nulu, o to ho však tři minuty před závěrečnou sirénou připravil Lukáš Pokorný, který vystihl přihrávku mezi domácími beky, rozjel se do úniku a před osamoceným Svobodou už měl celkem lehkou práci. To Motor vyburcovalo k závěrečnému náporu, ze kterého vyplynul šestý gól, když Ondřej Vaculík nahodil puk na branku, ten přelétl Arbelovského a skončil těsně za brankovou čarou u levé tyčky. Motor tak poměrem co získaný bod, to dva góly ukázal, proč vede tabulku svojí skupiny.

Ladislav Kolda, HC Motor České Budějovice: ,,Mělo to skoro stejný průběh jako minulý týden s Havlíčkovo Brodem, kdy jsme tady vyhráli. Ze začátku byl houževnatý soupeř, my jsme se nemohli prosadit střelecky, měli jsme tam nějaký samostatný nájezdy, takže kdybychom dali góla, tak by se nám asi hrálo lépe. Vydrželi jsme být trpěliví a ve třetí třetině jsme utkání zlomili na naší stranu."

Richard Cachnín, BK Havlíčkův Brod: ,,Třičtvrtě zápasu jsme drželi krok, bohužel, nedali jsme šance, co jsme měli. Těch ložených šancí bylo dost a pak bohužel to někteří hráči za stavu 2:0 vypustili a dopadlo to, jak to dopadlo. Výsledek pro nás docela krutý."