ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.01.2015, Filip Kortus

MDO: CEB - JIH 1:2 - Mladší dorost A tým nenapodobil

Důležité střetnutí o místo v play - off mladší dorost prohrál s Jihlavou 1:2. Jihočeši byli po většinu duelu lepším týmem, selhávali zejména v koncovce. Hostujícímu celku skvěle zachytal reprezentační jednička Škarek, v brance byl oporou svého týmu.

Duel Motoru s Duklou má vždy náboj, o tom jsme se mohli přesvědčit ve včerejším utkání A týmů. V zápase mladších dorostenců tomu bylo ne méně tak. Důležitost utkání byla veliká, oba celky usilují o jediné postupové místo do play – off. Před dnešním zápasem byla Dukla o bod před Českými Budějovicemi, domácí tudíž potřebovali nutně zvítězit. To se jim ale zejména v první třetině nedařilo. Hostům se dařily především brejkové situace, jednu využil Dominik Adam - 0:1. Druhou branku přidal po nádherné akci kapitán Lukáš Mareš - 0:2.

Druhá část se hrála ve znamení hostujícího brankáře Škarka. Potvrzoval, že reprezentační jedničkou není náhodou. Puky z něho minimálně vypadávali, domácí hokejisté si na něm ne jednou vylámali zuby. V největší šanci druhé periody se ocitl obránce Daniel Klusáček. Puk už zasunoval za Škarkova záda, naneštěstí pro domácí tým nastřelil tyč. Další šance měli kapitán Kondelík a Vochozka, ani jednomu z nich se nepodařilo dostat gumovou pryž do branky. Dukla se do útoku dostávala sporadicky, sužovala je také četná vyloučení.

Poslední třetina se hrála v režii jihočeského týmu, na vyrovnání to ale nestačilo. Hned v úvodu třetiny se podařilo nadějným hokejistům poprvé překonat Škarka, Novák v přesilovce snížil - 1:2. Poslední desetiminutovka hry byla dobýváním hostující klece. Náporu domácích ale hosté z Dukly odolávali úspěšně, vyrovnat se nepodařilo ani kapitánu Kondelíkovi. A když ve hře bez brankáře ve velké příležitosti selhal Káník, mohla se Jihlava radovat z plného počtu bodů.

Ohlasy po zápasu
Roman Heindl (CEB) : Na první utkání po přestávce jsme se připravovali, důraz jsme kladli zejména na fyzičku. Byli jsme o maličko lepší než soupeř, ten bohužel potrestal dvě naše chyby. Šance jsme si vytvořili, buď nám je chytil výborně chytající Škarek nebo jsme je sami zahodili.
Sociální sítě

Motor je doma zatím suverénní! Další výhru si připsal s @HCSlavia a pokud jste náhodou zápas neviděli, nabízíme vám jako tradičně...

Zvládli jsme to! @hcslavia jsme přehráli 4:2, hned třikrát se trefili naši obránci! #CEBvSLA #chanceliga

???? #CEBvSLA #chanceliga

Proti @HCSlavia nastoupíme v této sestavě! Bude vítězná? #hcmotor #dnesnisestava #CEBvSLA @Chanceliga

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice