ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
07.01.2016, Denisa Józsová

MDO: CEB - JIH 3:2sn - Mladší dorost dokázal vyhrát další zápas

Ve čtvrtek večer se v Budvar Aréně konal zápas mezi domácími - HC Motor České Budějovice a hosty - HC Dukla Jihlava. Zápas byl napínavý až do konce a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, po kterých vyhrál domácí tým.

První třetina začala ve svižném tempu, ale také mnoha nepřesnostmi. První šanci na skórování měli domácí, když hráli přesilovku. Přesto, že se Motor ve druhé polovině početní výhody dokázal usadit v pásmu, nedokázal vyprodukovat žádnou nebezpečnou střelu. Největší šance domácích přišla v sedmé minutě, když domácí útočníci ujížděli dva na jednoho, ale hostující obránce dokázal nahrávku jednoho z nich pokrýt. Zajímavá situace se udála na začátku dvanácté minuty. Brankář Svoboda se vydal daleko od své branky, aby odpálil puk. To se mu povedlo, ale jen o kousek před dotírajícím hostujícím hráčem. Po zbytek třetiny jsme viděli už jen vyloučení, ale žádnou větší či menší šanci.

Začátek druhé části byl plný nepřesností. Již ve druhé minutě si šel odpykat trest za držení protihráče Grossmann. Jenže Budějovičtí dokázali vstřelit gól v oslabení po šestnácti vteřinách v početní nevýhodě. Ke střele se dostal Ondřej Vaculík a střelou po ledě dokázal překonat Chaloupku v bráně. Poté přišlo spíše klidné období na šance. Slibnější příležitosti jsme mohli vidět v polovině druhé části na obou stranách, ale žádná z nich se neujala. Po zbytek třetiny jsme viděli jen jednu větší šanci, do které se dostali hráči Motoru. Puk poskakoval kousek od brankové čáry, ale žádný z domácích nedokázal puk dostat do sítě.

Domácí vlétli do třetiny jako uragán, ale ani na několikrát nedokázali dostat puk za záda Chaloupky. Co se nepovedlo domácím, se o necelou minutu později povedlo hostům. Jihlavští dokonale vyšachovali domácí obranu a Adam Najman, který byl sám před brankářem, neměl problém zavěsit pod horní tyčku. Poté jsme viděli několik vyloučení na obou stranách. Po vyrovnání počtu hráčů na ledě se prosadila Jihlava. Jan Úlovec se dostal do samostatného úniku a střelou k tyčce nedal Svobodovi šanci. Budějovičtí hráči se hnali za vyrovnáním, ale šance spíše pálili. Nakonec se přece jen dočkali a Filip Novák nedal Chaloupkovi šanci. Do konce třetiny jsme další branku neviděli, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Největší šanci v prodloužení měli domácí, ale Čížek mířil jen do brankáře. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. První za Budějovice jel Silný a střelou do horního růžku nedal brankáři šanci. Dalším úspěšným střelcem byl Juda a bekhendovým blafákem překonal domácího brankáře. Pro Jihlavu to byla poslední šance, protože to byla třetí várka nájezdů. Rozhodující gól vstřelil Ondřej Vaculík v šesté sérii, poté co vymíchal hostujícího gólmana.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Kolda (CEB): Utkání mělo podobný průběh jako předešlý zápas na jihlavském ledě. Zápas byl vyrovnaný. První třetina byla z naší strany nejhorší, ve druhé se náš výkon malinko zlepšil. Dnes to bylo upracované. Měli jsme spoustu vyloučených hráčů, což nás taky vyřazovalo z tempa. Ale jsme rádi, že i takovéto utkání, ve kterém se nám tolik nedařilo hokejově, jsme bodově dotáhli do úspěšného konce. Výsledek je shodný – výhra na samostatné nájezdy. Za dva body jsme rádi, ale předvedená hra za posledních několik zápasů byla dnes z naší strany asi nejhorší. O to je cennější, že jsme dokázali dnešní zápas dotáhnout do vítězného konce.

Petr Svoboda (JIH): Kluci mne potěšili v první třetině, hráli myslím velice slušně. Bohužel naše Achillova pata je zakončení a to ve všech směrech. Můžeme být dnes rádi za bod, ale trošku nás to mrzí, protože ve třetí jsme dokázali zápas otočit. Kluci dostali strach, že by utkání mohli vyhrát a to nám dle mého malinko zlomilo vaz. V oslabení jsme udělali chybu, ačkoliv předtím jsme několik oslabení velice dobře ubránili. V nájezdech byl soupeř šikovnější a zaslouženě získal druhý bod.

Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga