ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
07.02.2016, Marek Baloun

MDO: CEB - JIH 4:2 - Po Havlíčkově Brodu Motor porazil i Jihlavu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — První dvě třetiny přinesly neslaný nemastný hokej. Oba týmy nepředvedly nic světoborného a po dvou třetinách bylo na obou stranách po jednom gólu. Až třetí třetina přinesla rozuzlení a Motor tak po kanonádě s Havlíčkovo Brodem uzavřel týden dalšími třemi body.

První třetina byla spíše jen poznávací. Nájezdy obou týmů pokrývala obrana a brankáři měli pouze několik vážných situací, které museli hasit. I tak ale ochoz druhé ledové plochy jeden gól viděl. Kapitán domácích Michal Silný dostal přihrávku od Šimona Kubíčka a prostřelil Chaloupkovo pravou stranu branky. To ale z první třetiny bylo vše.

Druhá třetina se té první podobala jako vejce vejci. Týmy měly problém vytvořit si nějakou slušnou šanci, ze které by mohl padnout gól, a když už se jim to povedlo, nepodařilo se jim jí náležitě využít. Jedna z nich se ale přeci jen využít podařila a vzniknul z ní vyrovnávací gól Dukly. Pavel Svoboda našel krásnou přihrávkou Vítězslava Brože, který našel mezeru mezi levou tyčkou a gólmanem Motoru a byl neomylný.

Rozuzlení tak přinesla až třetí třetina. Nejdříve Motor potrestal vyloučení Patrika Rašína, když Chaloupka propálil Matěj Toman a poslal Motor do vedení. To ale trvalo jen čtyřicet sekund. To se totiž prosadil Adam Najman, když si Daniel Svoboda jeho střelu zřejmě sám srazil za záda. To ale bylo od Dukly vše. Opět se totiž prosadil Matěj Toman po přihrávce Štěpána Procházky, který o sedm minut později zaznamenal opět asistenci, když se po jeho přihrávce prosadil Ondřej Vaculík a upevnil tak náskok a tříbodovou výhru.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Kolda, HC Motor České Budějovice: ,,Bylo to vyrovnané utkání. Myslím, že nejhorší jsme měli druhou třetinu, kdy jsme si k tomu něco důrazně řekli a v té třetí třetině jsme se zlepšili a dokázali utkání zvrátit na naší stranu.

Sociální sítě

Vrchol sezony se blíží! Vstupenky na úvodní dvojzápas play-off 19. a 20. března můžete kupovat už teď, i když soupeře ještě...

Po 60 letech v bledě modrých dresech a na počest slavných předchůdců se povedlo porazit Litoměřice 3:1. Jak se vám zápas a vše...

Jak se vám líbil včerejší výjimečný zápas a speciální retro dresy? A nechali jste si podepsat klubové legendy, z nichž některé...

Retro zápas za tři body. Litoměřice jsme přehráli 3:1!

×
×
Dnes v 15:00 | U20
Piráti Chomutov
ČEZ Motor Č. Budějovice