13.10.2016, Denisa Józsová

MDO: CEB - KOM 4:1 Čtvrtá výhra v řadě mladšího dorostu

Hráče Motoru čekalo desáté kolo na domácím hřišti. Do Budvar arény přijela Kometa Brno. Tito dva soupeři se spolu již střetli, a to v prvním kole na ledě brněnské Komety, kde Motor zvítězil 9:5. Brno tak chtělo svůj domácí zápas napravit. Dnešní duel byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti, které vyzněly lépe pro Motor, který si tak připisuje tři body do tabulky.

Zápas začal větší aktivitou Komety, která si také připsala první větší šanci zápasu. Jeden z útočníků zůstal nehlídaný a sám si pukem najel do prostoru mezikruží, domácí gólman byl připravený. Vzápětí se málem dostal do vedení Motor, kdy střela Schwartze byla zblokována a spadla těsně před Kašparem v brance. Poté jsme mohli vidět nějaká vyloučení a spoustu nepřesností na obou stranách. České Budějovice se najednou ocitly v přečíslení tři na jednoho, jenže brněnský gólman se včas přesunul ke své tyči a gólu zabránil. Nato byla k vidění opět spousta nepřesností a větší šance nastaly až ke konci třetiny. Tu brněnskou měl Kavický, který se dostal do samostatného úniku, jenže Dvořák včasným sklapnutím betonů zastavil puk v cestě do branky. Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se na druhé. Grossmann se skvěle proháčkoval do útočného pásma, kde posunul puk na Matěje Tomana, a ten dotlačil kotouč do brány. Tento gól padl necelou minutu před koncem první třetiny.

Druhé dějství začalo šancemi na obou stranách. Šanci Motoru si připsal Čížek, který se dostal do úniku, ovšem jeho střelu vyrazil Kašpar nad. Na druhé straně se Kometě podařilo na chvíli usadit v útočném pásmu a byla z toho gólová šance. Puk se po střele jednoho z obránců odrazil od mantinelu zpět před bránu Dvořáka, tam si ho nejrychleji našel jeden z útočníků Brna, jenže budějovický brankář vytrčil svůj beton včas a puk odrazil. Poté se hra hodně uklidnila. V deváté minutě druhé třetiny si připsal velkou šanci Sedláček, který svou bombou trefil jen spojnici domácí brány. Hned nato měl velkou šanci Schwartz, jenž se prokličkoval do útočného pásma, ale trefil jen boční síťku. Brno si zahrálo také přesilovku, kterou dokázalo proměnit velmi rychle. Popelka poslal puk na Adama Studeného, který ranou propálil Dvořáka. Jenže za tři minuty vedl opět Motor. Beránek vypálil z prostoru kruhu, jeho střelu dokázal Kašpar vyrazit jen před sebe. Tam byl připravený Matyáš Grossmann a poslal puk do odkryté části branky. Hra byla do konce třetiny stále vyrovnána, ale gól již nepadl.

Jako celé utkání i začátek třetí části byl velmi vyrovnaný. Šance byly na obou stranách, i když malinko více ze hry měl Motor. Zbytečný faul v útočné třetině předvedl Malý a Kometa šla do oslabení. A Budějovice využily přesilovku. Matěj Toman napřáhl od modré a jeho ránu zastavila až síť v bráně. Domácí hráče to nakoplo a nepouštěli Kometu do větších šancí. Naopak se jim ještě povedlo skórovat, povedenou ranou se prezentoval Martin Beránek, který poslal Motor do tříbrankového vedení. České Budějovice si tak připsaly plný počet bodů.

Ladislav Kolda (HC Motor Česé Budějovice): Dneska to bylo těžké utkání. Potvrdilo se, že Brno hraje dobře, i když v tabulce jsou dole. Stálo nás to hodně sil a my jsme rádi, že kluci bojovali až do konce. Zatím plníme to, co jsme si předsevzali, to jest vytěžení co nejvíce bodů v domácích utkání, která nás teď čekají a v tabulce se posunout výš.