ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.10.2016, Karel Svoboda

MDO: CEB-SLA 5:2 - Využité přesilovky ve druhé třetině zlomily zápas

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ačkoliv do zápasu vstoupili šťastnější nohou hostující hráči, Motor dokázal do konce první třetiny skóre srovnat. Využitím tří přesilovkových situací ve druhé třetině získali domácí hráči dostatečný záskok, který si ve třetí třetině již bezpečně pohlídali. Tři extraligové body tak po zásluze zůstávají v jihočeské metropoli.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu až do čtvrté minuty, kdy byl vyloučen domácí útočník Matyáš Grossmann. Slávisté nabídnutou šanci využili, když se pěknou individuální akcí prezentoval Lukáš Křenek, který vyjel od pravého mantinelu a přesně mířenou střelou uklidil kotouč k pravé tyči Dvořákovy klece. Inkasovaná branka domácí tým nastartovala a ve slibných šancích se postupně ocitli Novák a Beránek, ale na strážce hostující svatyně Dusila nevyzráli. V šestnácté minutě využil Matěj Toman šikovného přiklepnutí od Martina Beránka a svou bekhendovou střelu umístil přesně do růžku slávistické branky. Po první siréně se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé části hry se ocitl ve slibné šanci hostující Kižlin, ale nedokázal zasunout kotouč do poloodkryté domácí klece. Ve 26. minutě využili domácí hráči přesilovou hru, kdy nechytatelný projektil z hole Šimona Kubíčka rozvlnil síťku za hostujícím brankářem. O tři minuty později bylo v Budvar aréně ještě veseleji, neboť těsně po skončení další přesilové hry domácích si sjel až před branku obránce Jiří Dvořák a ideální přihrávku Matěje Tomana zpoza branky pohotově zametl za hostujícího brankáře. Za další tři minuty využil další přesilovku Motoru Jakub Čížek, který svou rychlou střelu umístil pod horní tyčku Dusilovy branky.

Do třetí třetiny vstoupili Slávisté se zjevnou snahou výsledek zvrátit a byli o něco aktivnějším týmem. V největší šanci se ocitl Havrda, který procedil kotouč mezi Dvořákovými betony, ale ke smůle hostujícího celku se kotouč vykutálel těsně vedle tyčky brankové konstrukce. V polovině třetiny využili Pražané podruhé v zápase přesilovou hru, když Tomáš Klapka se zjevil před domácí brankou a střelou mezi betony domácího gólmana vlil hostím naději do žil. Nicméně domácí tým v dalším průběhu zápasu zkušeně hru kontroloval. Minutu před koncem domácí tým držel hosty daleko od Dvořákovy branky, aby jim znemožnil pokus o power-play a výborného forčekingu v útočném pásmu využil domácí snajpr Matěj Toman, který se nejlépe zorientoval na hranici brankoviště a pohotově zasunul kotouč za Dusilova záda.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Výhra nás těší, neboť máme za sebou první z trojice domácích zápasů, ve kterým bychom chtěli maximálně bodovat. Nebylo to úplně jednoduché utkání, nepůsobili jsme úplně živým dojmem, ale díky využitým přesilovkám ve druhé třetině jsme zápas zvládli. Tam jsme soupeři odskočili na trojbrankový rozdíl, což podle mne rozhodla. Slavia tam měla několik velice šikovných hráčů. My jsme se snažili ve třetí třetině nepustit Slavii do nějakého obratu, což se nám myslím povedlo a výhru jsme si pohlídali.

David Kuna (HC Slavia Praha): Co k tomu dodat? O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme domácí celek pustili do tří přesilovek, které oni využili. Sehráli to velice šikovně, ale my jsme jednu střelu špatně nevyblokovali a jedna střela byla podle mého chytatelná. Pak už jsme se do zápasu špatně dostávali. Škoda, že jsme neproměnili některou šanci a nedostali se až na jednobrankový rozdíl, závěr zápasu mohl vypadat jinak. Za tu efektivitu využití přesilovek si domácí zasloužili vyhrát, jinak si myslím, že to bylo vyrovnané utkání.

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...