ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.10.2015, Filip Kortus

MDO: CEB - SPA 4:3p - Vydřené dva body se Spartou

Mladší dorost zvládl důležité domácí utkání se Spartou a připsal si cenné dva body. Po celé utkání byla hra vyrovnaná, v závěru utkání rozhodovaly maličkosti. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 3:3, o bodu navíc pro Motor rozhodl šikovnou tečí Martin Beránek.

Do veledůležitého utkání vstoupili Jihočeši s důslednou obranou. Sparta byla v úvodních dvaceti minutách aktivnější, ale dostala se pouze do malého množství zakončení. Největší šanci první třetiny měl v přesilovce hostující Kropáček. Dostal se sám před brankáře Svobodu a po rychlé střele z otočky vyznamenal domácí brankář svou lapačku. Jihočeši hrozili zřídkakdy, zřejmě největší možnost měl př své teči Krcho.

Ve druhé třetině šla úroveň hry rapidně nahoru a byly k vidění i branky na obou stranách. Skóre otevřel po individuální akci Matěj Toman - 1:0. Srovnání přišlo po 17 vteřinách. Pavel Mysliveček prostřelil Svobodu tvrdou ranou – 1:1. Vrátit Motoru vedení mohli ve velkých šancích Toman a Krcho, neprosadil se ani z dorážky Vaculík. Ujala se až dorážka Krcho, kdy domácí centr ukázkovým důrazem dostal puk za záda Jonese – 2:1. Sparťanům se podařilo srovnat tři vteřiny před koncem třetiny. Heš dělovkou propálil Svobodu – 2:2.

Ve třetí třetině pokračovala vyrovnaná bitva s velkým množstvím šancí obou mužstev. Do vedení se poprvé dostali Pražané. Marcel Čížek krásnou střelou do horního rohu branky poslal Spartu do vedení – 2:3. Po vstřelené brance se Sparta stáhla a začala pouze bránit, čehož domácí hbitě využili. Krásnou individuální akcí s gólovou tečkou na konci srovnal Jakub Čížek - 3:3. Další branka už nepadla, tudíž se pokračovalo v prodloužení.

Rozhodnout o vítězi utkání mohl domácí Novák, jenže nastřelil tyč. Na druhé straně dobře zakročil Svoboda při šanci Marcela Čížka. Rozuzlení zápasu přinesl Martin Beránek, kdy tečoval střelu Stárka a zařídil Motoru bod navíc.


Několik fotek ze zápasu zde.

Ohlasy po zápasu
Roman Heindl (České Budějovice): Jsme rádi za dva body, jelikož Sparta je těžký soupeř. Byl to boj a každý metr ledu, vážím si bojovnosti našich kluků. V závěru utkání jsme byli šťastnějším týmem, takže jsme s dvěma body spokojeni. Čekají nás náročná utkání, bude se počítat každý bod.
Sociální sítě

Ještě než sportovní vedení klubu došlo k rozhodnutí, zda si Ben Hawerchuk vybojuje smlouvu do konce sezony, přišel sám hráč za...

Před 100 lety se narodil legendární útočník František Mizera. V ČB neuvěřitelných 24 sezon, cca 200 mistrovských zápasů, 116...

Smutná zpráva zasáhla náš klub. Zemřel Ludvík Mühlstein, dlouholetý rozhlasový reportér z duelů našeho klubu. Napsal také knihu o...

I druhý domácí zápas přípravy dokázal Motor proti zahraničnímu soupeři vyhrát. Lužické lišky z Weisswasseru prohrály 2:4 a na...

×
×
Dnes v 13:15 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
Bílí Tygři Liberec