06.01.2018, Denisa Józsová

MDO: CHM - CEB 5:1 - Jedna branka na Chomutov nestačila

Jen jediné utkání čekalo mladší dorost tento víkend, když se vydal na stadion do Chomutova. Piráti se dostali až do vedení 3:0 a vypadalo to na pohodové utkání pro ně. Za Jihočechy se sice trefil Václav Svach, jenže poté přidali domácí ještě dvě branky a zaslouženě vyhráli 5:1.

Vyrovnaný začátek první třetiny se překlopil na stranu Pirátů v sedmé minutě, když se po zmatku v českobudějovickém brankovišti prosadil střelou z těsné blízkosti Ondrej Príhoda – 1:0. O chvíli později mohl zvýšit náskok domácích Tobiáš Holka, jenž ale v úniku urputně tísněn obranou hostů nezakončil přesně.

Na druhé straně Yahor Hrakholski přihrál v situaci dva na jednoho spoluhráči Adamu Rybovi, jenž ale z dobré pozice mezi kruhy nepřekonal Marka Stuchlíka. V sedmnácté minutě se Príhodova střela odrazila vysoko nad bránu a spadla přímo před Dominika Vaňka, ten ránou z hranice pravého kruhu prověřil Martina Lidáka. V samotném závěru překazil Františku Schwartzovi zakončení povedeným obranným zákrokem David Petrásek.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, jelikož si hned v úvodních střídání vypracovali nadějné šance, z kterých ale Tobiáš Holka neskóroval. Ve 24. minutě Stanislav Vrhel dostal přihrávku do letého kruhu, odkud prostřelil Martina Lidáka na vzdálenější tyčku – 2:0. Před polovinou Marcel Štefančík posunul Davidu Martínkovi, na jehož ránu si najel autor přihrávky, ale v tísni nezakončil ideálně.

O chvíli později Lukáš Kantor uháněl v tísni na Marka Stuchlíka, který utěsnil prostor mezi rukou a tělem. Ve 37. Minutě se se štěstím dostal k puku Stanislav Vrhel, jenž se otočil a vyhnal Martina Lidáka z brány – 3:0. Do brány se v čase 36:32 postavil Jakub Korytar, jehož prověřil z nadějné pozice Dominik Vaněk, ale z první netrefil odkrytou část branky.

Na začátku třetí části hráli Piráti pětiminutovou početní výhodu, ve které ale domácí neskórovali, přestože měl Jan Klika před sebou pouze brankáře. Krátce poté, co se Motor vrátil do pěti, Václav Stach dostal přihrávku v tandemu a zakončil po ledě –3:1. Těsně před polovinou dějství narýsovala trojice – Marcel Štefančík – Tobiáš Holka – Stanislav Vrhel – trojúhelník, na jehož vrcholu byl střelec, který dovršil hattrick – 4:1.

V dalším průběhu Chomutovští nevyužili nabídnutou početní výhodu, takže se pokračovalo s třígólovým rozdílem. V šedesáté minutě to zkoušely České Budějovice s odkrytými zády v šesti proti čtyřem, čehož ale využil Štěpán Němec, jenž definitivně rozhodl o vítězi – 5:1.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme šli z plného tréninku, protože jsme klukům nedali celý týden volno. Absolvovali jsme hodně tréninků na ledě i na suchu, díky čemuž měli hráči těžké nohy. Přesto se jim utkání povedlo a k vidění byla řada pěkných akcí i gólů k tomu. Standa Vrhel vsítil svůj první hattrick v kariéře za mladší dorost, takže jsme spokojení a úvod tohoto roku se rozhodně povedl.“

Radek Kampf (České Budějovice): „V první třetině jsme ještě trochu hráli, ale jinak byla hra naprosto tragická od všech hráčů. Neplnili důsledně naše pokyny, které jsme jim na začátku zápasu řekli a toho samozřejmě soupeř využil. Trápila nás také špatná koncovka, ale věcí, které byly špatné, bylo hodně. Teď byla nějaký čas pauza a nehrálo se, takže doufám, že v dalším zápase to už bude lepší.“