16.11.2014, Filip Kortus

MDO: KOM - CEB 6:2 - Vysoká prohra oddaluje brány play - off

Duel v Kometě Brno se mladším dorostencům nevydařil. Už od prvních minut prohrávali a náskok soupeře nedokázali smazat. Pokud tedy chtějí postoupit do dalších bojů a zajistit si účast v první čtyřce, budou muset v dalších zápasech s Jihlavou a Kolín bezpodmínečně vyhrát. Právě zápas s Jihlavou mají na programu zítra od 14:00 na ledě Budvar arény.
Úvod do zápasu vyšel Kometě znamenitě. Hned ve dvaašedesáté sekundě využil početní výhodu Marek Škvrně, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a doklepl do sítě opuštěný kotouč - 1:0. Domácí byli v dobré pohodě a na konci osmé minuty zvýšili skóre, ke střele se dostal Maxim Čajkovič a brankář Vokůrka podruhé kapituloval - 2:0. V polovině třetiny mohl snížit Škrdleta, ale v samostatném úniku na Dostála nevyzrál. A jak praví známé a tolik otřepané klišé: "nedáš - dostaneš", Kometa o pár chvil později potřetí zaúřadovala. Opět to bylo v přesilovce, kdy od modré vypálil Libor Zábranský a po jeho pumelici opustil bezmocný Vokůrka své pracoviště. Nahradil jej Ovsjannikov. Ten přihlížel korekci ve výsledku, když necelé dvě minuty před úvodní sirénou dostal mnoho prostoru Jakub Káník a jeho střela skončila v horních patrech Dostálovy branky - 3:1. I začátek druhé třetiny patřil Brnu. V čase 22:12 ujížděl Král ve dvojici s Matějem Novákem , který celou situaci vzal na sebe, najel si až před Ovsjannikova a střelou pod víko jej překonal - 4:1. Soupeř však dokázal opět snížit na rozdíl dvou branek, prosadil se přesným pokusem Daniel Klusáček - 4:2. Jenže o tři minuty později bylo znovu v brněnském táboře veseleji. Výborně hrající Matěj Novák proletěl útočným pásmem jako velká voda a jeho parádní trefa do šibenice znamenala již pátou branku v síti Ovsjannikova - 5:2. Nic na tomto čtyřicetiminutovém stavu nezměnila ani přesilovka Budějovic 4/3, před kterou si vzal kouč Heindl oddechový čas. Ve třetí části čekala Kometa na šestý gól necelých pět minut. Střelecky se prosadil Adam Gajarský , jehož střelu Ovsjannikov neviděl a bylo - 6:2. Nutno dodat, že Matěj Novák si připsal již čtvrtý bod v tomto nedělním mači, konkrétně (2+2). Budějovičtí se snažili výsledek alespoň zkorigovat, Kondelík dokonce trefil boční tyč, stav se ale již nezměnil. Kometa tak porazila Motor vysoko 6:2.
Jan Konečný - Kometa Brno : Od začátku jsme hráli hodně v pohybu a týmově. Rozhodly využité přesilovky, které jsme dokázali proměnit. Podali jsme dobrý výkon, byť nás trochu mrzí zbytečné tresty. I když se ukázalo, že v oslabení hrát umíme a gól jsme ve čtyřech neinkasovali.