23.10.2004, Tomáš Kučera, Tomáš Kubánek, Jaroslav Šindelář

OPA - CEB 1:6 - Bezproblémová výhra s bezzubým soupeřem

K r a v a ř e - Prvoligový hokej dorazil i do Kravař, kde v Buly Aréně trenéra Hadamczika nedali hosté z jihu Čech Opavě žádnou šanci. Šestigólovou kanonádu odstartoval Josef Jindra a domácí korigovali až v samém závěru, za stavu 0:6. Českobudějovičtí tedy drží čelo 1. ligy.
O tom, že budou diktovat tempo, hosté rozhodli už v úvodu utkání. Nebezpečná šance však přišla až v 7. minutě, ale to už udeřilo. Po sérii střel na Koutského si obránci Mucha s Jindrou vyměnili puk a druhý jmenovaný zamířil od modré přesně. Vzápětí mohl vyrovnat Kašík, ale ten ležícího Cháberu nepřehodil. Pak už se iniciativa znovu vrátila na hole Jihočechů, Mucha ranou z kruhů ještě brankáře nepřekonal, ale po přihrávce Kotašky se po křídle kolem stojících obránců protáhl Šimánek a střelou nad ledem rozvlnil síť za Koutským podruhé. Opavané si uvědomili, že pouhým bráněním toho moc nedokážou, a pomalu se začali prosazovat. V 18. minutě však obránce Gýna zachránil obranným zákrokem vleže své družstvo po útoku dva na jednoho.

Ve 22. minutě vystihl Hebar na modré nepřesnou přihrávku, ale trefil do míst, kde už čekal gólman s připravenou lapačkou. Poté se naskytla Slezanu přesilovka, uhodilo však málem na druhé straně. Prospal se elegantně protáhl kolem Přibyly, už se napřahoval ke střele, ale vracející se obránce mu skočil do střely. To, co se nepovedlo reprezentačnímu útočníkovi z Tampy Bay, se vydařilo reprezentantovi bývalému. Bělohlav si ve 27. minutě najel na ideální pas Kotašky a tváří v tvář Koutskému uspěl bekendovým blafákem. Tragédií by se dala nazvat následná přesilovka domácích. Nejen, že Slezan nevystřelil na branku, po návratu faulujícího hráče z trestné lavice udeřilo počtvrté. Sailer si vybruslil zpoza brány, jeho střelu brankář jen vyrazil před Musila a ten do prázdné nemohl nedat. Po rozehrání předvedli kombinaci na jeden dotyk Prospal s Hřebejkem a střelou z úhlu roztřepal Prospal síť popáté.

Zbytek diváků, co neodešel po konci druhé třetiny domů, hned v úvodu dostal další ránu. Centr čtvrté řady Mertl si znovu sjel z křídla a po nepříliš jistém zákroku Koutského důrazně dorazil puk do opavské branky pošesté. Po tyči Sailera to vypadalo s opavským týmem na ručník, radost divákům i sobě udělal ve 48. minutě Luděk Lhotský, který po Křížově přihrávce využil přečíslení tří na dva. Pak se ale na ledě začaly dít věci. Rozhodčí vyloučil v rozmezí pár minut dva opavské hráče, a hostům se tak naskytla téměř dvouminutová přesilovka pět na tři a k tomu odešel za protesty do kabin Harazim. Ti sice uzamkli po zbytek zápasu Opavu před vlastní branku, ale až zbytečně moc kombinovali a díky tomu vyhráli "pouze" pětigólovým rozdílem.

Pavel Hulva: Budějovice dokázaly, že mají velmi silné mužstvo. Počítali jsme s tím, že uhrajeme lepší výsledek, ale máme bohužel několik zraněných hráčů a navíc byl soupeř lepší. První třetinu jsme sice nehráli dobře, ale dostali jsme zbytečné branky. V druhé části jsme začali hrát lépe, ale dostali jsme na 4:0 a bylo po zápase.