10.08.2017, Filip Kortus, Jan Hrabal

PCE - CEB 5:0 - Jihočechům se v Pardubicích nedařilo

Ani ve třetím přípravném utkání Motor nedosáhl na výhru a na východě Čech podlehl Pardubicím 0:5. Do poloviny zápasu platil nerozhodný bezbrankový stav, ovšem v další půl hodině hry dokázalo Dynamo pěti góly rozhodnout o své výhře. Hned zítra čeká Motor další náročné utkání, když do Budvar arény dorazí Jižní Korea.

Pardubičtí trenéři poslali do prvního utkání ve velké hale Tipsport areny v nové sezoně nabušenou sestavu. Bezchybný výkon předvedl brankář Ondřej Kacetl, který vychytal nulu. Útočníci se brankově činili až ve druhé půli. V první třetině zahrozil Patrik Poulíček hned v jejím úvodu, velikou šanci měl v 10. minutě Sacha Treille, ale svou trefu si schoval na pozdější moment. Vidět byl i Tomáš Rolinek, který se o chvíli později hbitě se protáhl až před Kváču. Zakončil ovšem pouze do jeho hrudi.

Skóre se začalo hýbat od druhé třetiny. Dynamo každou minutou intenzivněji přehrávalo soupeře, ve 32. minutě Sacha Treille dorazil Wishartovu střelu do poloodkryté klece – 1:0. V samotném závěru prostřední části hry se povedenou střelou od modré trefil Jacob Cardwell – 2:0.

V dominanci proměnili Pardubáci třetí třetinu. Ve 49. minutě Petr Sýkora dostal přesnou přihrávku do jízdy od Rhetta Hollanda, jenž podepsal nový kontrakt, krásně se protáhl mezi dvěma obránci a střelou zápěstím rozvlnil síť českobudějovické branky – 3:0. O minutu a půl později David Tomášek procpal nápaditý pas od Tomáše Vondráčka brankovištěm do českobudějovické klece – 4:0. Naposledy přes dva tisíce fandů roztočilo svými šálami 258 sekund před koncem, kdy ostrým příklepem z mezikruží uzavřel brankový účet Ján Sýkora – 5:0. Také Motor měl své šance, ale všechny zlikvidoval bezchybný brankář Kacetl.