ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.09.2003, Tomáš Kučera, Jan Skalák

PLZ - CEB 3:1 - Do třetice všeho špatného a zlého!

Jihočeši v Plzni opět zaspali úvod a rychle inkasovali dvě branky. Ve dvou třetinách, které následovali, sice měli hru ve své moci a spoustu šancí, ale i přesto zůstala Jindrova branka z přesilové hry na konci první třetiny osamocena. Na první body tedy tým od Černé věže stále čeká.
Dvě překvapivé zprávy zastihly fanoušky ledního hokeje už přes samotným utkání. Bohužel jedna z nich se týkala tragédie, která se odehrála v libereckém týmu, jehož hráč Pavel Kábrt zemřel. Okolnosti dosud nejsou objasněny. Utkání mezi HC Lasselsberger Plzeň a HC České Budějovice se tedy odehrávalo ve stínu této tragédie.

České Budějovice zatím nezískaly od začátku sezóny ani jeden bod ze dvou odehraných utkání. Do Plzně tedy přijeli bojovat z posledního místa v tabulce a snažit se, získat první extraligové body. Zábránit v tom měla i staronová akvizice západočechů - David Pospíšil.

Do úvodní třetiny vstoupila lépe Plzeň, která si vytvářela řadu slibných šancí. Jednu z nich proměnil v přesilové hře nelepší hráč v plzeňském dresu Josef Straka. Po vyhraném vhazování v útočné třetině domácích se dostal puk k plzeňskému obránci Hanzlíkovi. Na brankáře hostí Hudáčka vyslal lehkou střelu, která se ovšem odrazila na pravou stranu k volnému Strakovi, a ten bez přípravy vypálil. Tím otevřel skóre utkání. Pospíšil se předvedl domácím divákům už v první třetině. Ve 14. minutě zavezl puk do útočné třetiny, předal Vostřákovi, který nahrál Hurtajovi, a ten blafákem překonal Hudáčka. Před koncem úvodní části hry potrestali Jihočeši vyloučení Hurtaje. Josef Jindra dostal přihrávku od Luboše Roba a příklepem z prostoru mezi kruhy prostřelil studeného Libora Bartu. V samém závěru měl gól na hokejce Michal Důras. Z pozice pravého křídla se přesunul před Hudáčka na levou stranu, ale jeho střela pouze orazítkovala tyč.

V prostřední části se hra vyrovnala. Ke slovu se postupně dostávaly oproti úvodní třetině i České Budějovice. Plzeňští si již nevytvářeli takové množství příležitostí jako v první třetině. V půlce utkání sklidil zasloužený potlesk diváků Josef Straka, jenž všechny oslnil svými výstavními kličkami, kterými se prodral do obranného pásma Jihočechů. Dostal se až před Hudáčka, ale puk za jeho záda nedostal. Ihned po Strakově akci se dostávali ke slovu i Jihočeši. Bartoš po přihrávce Hřebejka se pokusil oklamat Bartu. Ten ale stál na správném místě a českobudějovickému útočníkovi nedal šanci. Poslední šanci druhé třetiny si vytvořili hosté. Šimánek vyslal na Bartu nebezpečnou střelu z pravé strany. Ale domácí opora, byť s potížemi, vychytala největší příležitost hostů ve druhé třetině.

Do závěrečné části museli hosté vstoupit s jediným cílem. Minimálně vyrovnat. Tlak vytvářeli na domácí již od úvodního vhazování třetí třetiny. Ve 47. minutě se Rob po nahrávce Hřebejka snažil obelstít Bartu vysláním kotouče do protisměru ke vzdálenější tyči. Puk však těsně minul branku. Tlak Českých Budějovic už byl značný. To potvrdil i Ondřej, s jehož střelou měl Barta plné ruce práce. V půlce třetí třetiny se domácí gólman otřásl, když puk vyslaný Štrbou, skončil na jeho masce. Po krátkém přerušení se pokračovalo ve hře. Asi největší šanci zápasu spálil Turek, když se netrefil do zpola odkryté branky domácích. V 54. minutě chytře tečoval puk Turek po Babkově střele. Teč mířila přesně mezi Bartovy betony, kde ovšem střelu zachytila připravena brankářova hokejka. Čtyři minuty před koncem se ocitl před Bartou osamocený Rob, jenž vystřelil pouze do připraveného brankáře. V 57. minutě po střele Gýny tečoval Šimánek, puk nastřelil do Barty a lehkým obloukem skončil na brance domácích. Tlak Jihočechů gradoval a Plzni se nedařilo zachránit se alespoň vyhozením puku. Nad vodou držel Plzeň obzvlášť Barta. Minutu před koncem číhal za plzeňskými obránci Kristek, který si najel pro přihrávku až na druhou modrou. Plzeňská obrana se však stačila včas vrátit a Kristek nedostal šanci k zakončení. Všechny naděje Českých Budějovic k získání alespoň jednoho bodu za remízu vzal útočník Plzně Jiří Dobrovolný. Dostal dlouhou přihrávku od Matějovského a sám se řítil na Hudáčka, kterého překonal parádním blafákem do bekhendu.

Body zůstaly tedy v Plzni a Jihočeši si na ně budou muset ještě počkat.

Ohlasy po zápasu
Rostislav Čada (Plzeň): Vyšel nám úvod zápasu. Ve druhé třetině jsme velice špatně bruslili a jen díky brankáři Bartovi jsme udrželi přijatelný výsledek. Rozhodl perfektní gól náhradníka Dobrovolného.
Jan Neliba (České Budějovice): Pro nás to byl nešťastný zápas, dostali jsme brzy dva góly. Nejsem spokojen s produktivitou mužstva, ale musím smeknout před plzeňským brankářem Bartou.
Sociální sítě

Včerejší kanonáda stála za to, tak si ji teď už v pohodlí užijte ještě jednou ?? Motor rozsápal @HCSlovanUsti devíti brankami a...

Zajímá vás, jak vypadá nový žlutý dres v detailech? Nyní máte možnost si ho prohlédnout na fotkách pořádně zblízka! #hcmotor...

Tak dneska to byla střelecká paráda v podání Motoru! V Budvar aréně totiž diváci mohli vidět hned devět branek domácího týmu....

To byla demolice! @HCSlovanUsti jsme rozstříleli devíti góly, hattrick si připsal Lukáš Endál! ??????hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…