12.11.2002, David Lukeš, Michal Berg

Posílený Zlín si odvezl bod

Ani gól a nahrávka Filipa Turka nestačily na zisk tří bodů v zápase s předposledním Zlínem. Hosté z Moravy přijeli posíleni o obránce Kališe a útočníka Filipa, který také vstřelil úvodní branku zápasu. Turek a Rob poté skóre otočili, ale o dělbě bodů nakonec rozhodl Hubáček.
Zlínští hokejisté ukázali v zápasech před reprezentační přestávkou výkonnostní a výsledkové zlepšení a tak se nedal i přes jejich tabulkové postavení očekávat jednostranný duel, jako tomu bylo při posledním domácím utkání s Havířovem. Kdo však čekal útočný koncert s kořením v podobě branek, musel být zklamán. Hosté přijeli s důraznou a pozornou obranou, na které si Jihočeši od začátku vylamovali zuby. Byli to naopak Berani, kteří zpočátku ohrožovali domácího gólmana. Zásluhou precizního presinku se před Hudáčka v úvodu dostali Balaštík a Bartek, domácí brankář odolal. Postupně se začali prosazovat i budějovičtí hokejisté, ale zlepšené bruslení jim pohříchu přineslo jedinou vyloženou šanci, kdy Nedomu před Tučkem dělilo od gólu deset centimetrů, kterými minul svatyni hostujícího gólmana. Aktivitu zlínských pak v 10. minutě zúročil nově příchozí Filip, jenž využil přihrávku najíždějícího Vlčka - 0:1.

Druhá třetina přinášela stejnou hru, jakou mohly zpoloviny zaplněné ochozy Budvar Arény sledovat v dějství prvním. Domácí marně hledali skulinku v hostující obraně, Zlínští pak čekali na chybu soupeře. Své šance spálili Balaštík a Hubáček. Jihočeši překonali výborného gólmana hostí Tučka až ve 34. minutě, kdy puk za záda zlínského brankáře došťouchal Turek - 1:1.

Z třetí třetiny uběhlo necelých sedm minut. Rob nahodil kotouč na Tučkovu branku a ten vinou snad jediné chyby v zápase pustil domácí do vedení - 2:1. Jihočeši si však zaslouženého vedení dlouho neužili. Ani tentokrát (z posledních třech zápasů se v Budějovicích dvakrát prodlužovalo) si s napjatou koncovkou vyrovnaného zápasu domácí poradit nedokázali. V oslabení ve 49. minutě se jim nepodařilo vyhodit kotouč, čehož využil Hubáček a ze závaru před Hudáčkovo brankou vytěžil zlínské vyrovnání - 2:2. Utkání se vrátilo tam, kde začalo. Zlínští zahustili svou obrannou modrou čáru a soustředili se na defenzívu. Domácím mohl tříbodovou výhru zajistit Suchánek, ale jeho střelu do protipohybu hostujícího gólmana, kterou by přemísťující se Tuček zřejmě vyrazit nedokázal, zblokovali clonící hráči před jeho brankovištěm.

V následném prodloužení Budějovičtí prokázali snahu získat alespoň jeden bod k dobru, ale v jejich největší šanci nedokázal Tučka prostřelit navrátilec Jasečko. Hosté tak dokázali uhájit remízu, pro níž si na jih Čech přijeli.

J. Liška - (HC ČB): "Vzhledem k tomu, jak jsme do utkání vstoupili, je bod pro nás přijatelný. Soupeři jsme nabídli velké množství šancí, naštěstí nás podržel brankář Hudáček. Jeho zásluhou jsme neprohráli. Postupně jsme se zlepšovali a kdybychom využívali přesilovky, mohl být průběh jiný. V prodloužení jsme hráli tak, abychom neinkasovali."

J. Stuchlík - (HC Hamé Zlín): "S přihlédnutím k vývoji zápasu a počtu příležitostí, které nám budějovičtí nabídli nejsme spokojeni s produktivitou. Nakonec jsme výsledek dotahovali, takže remíza je spravedlivá."