05.09.2015, Aleš Skok

SDO: CEB - CHM 4:2 - Starší dorost porazil Chomutov a připsal si první body

Druhý zápas ve dvou dnech čekal hokejisty obou týmů. Motor v prvním utkání neuspěl na ledě pražské Sparty, když podlehl 3:4. Napravit včerejší porážku se tak snažili v dnešním utkání s Chomutovem a povedlo se jim to více než dobře. V utkání, hlavně díky úspěšným přesilovkám, zvítězili 4:2.

V první třetině se hrál velmi svižný hokej. Šance se střídaly na obou stranách, ale gólmani předváděli skvělé zákroky. Prví branku dokázal vstřelit hostující Chomutov. Schmidmayer zaváhal na modré čáře, Lukáš Motys se chopil puku a blafákem překonal Hausera – 0:1 . Vyrovnání se domácí dočkali v 16. minutě při přesilovce 5 na 3. Po skrumáži před brankou se puk dostal k volnému Miroslavu Tejkovi , který dorazil kotouč do prázdné brány – 1:1 . O dvě minuty později se Motor již dostal do vedení. Další přesilovou hru využil Jiří Kubeš , který také dorazil touš za bezbranného Pavláta – 2:1 . Do kabin tak šli spokojenější domácí hokejisté.

Ve druhé třetině jsme viděli opět několik velkých příležitostí a to na obou stranách. Střelce ale většinou zradilo zakončení nebo gólmani předvedli nějaký ze svých skvělých zákroků. Skóre se tak měnilo až ve 36. minutě. Jiří Kubeš střílel od modré čáry a Karel Schmidmayer šikovně tečoval za Pavlátova záda – 3:1 . Motor tak dokázal navýšit své vedení a do poslední periody šel s dvoubrankovým náskokem.

I ve třetí třetině vydrželo tempo, které bylo nastaveno po celý zápas. Utkání bylo stále vyrovnané a skóre se opět hnulo až při další přesilovce. Tentokrát dvojnásobnou početní výhodu dostali hostující Piráti. Köver našel zpoza branky úplně volného Toma Poláka a ten střelou pod horní tyč nedal Hauserovi šanci – 3:2 . Motor si však dvougólové vedení vzal zpět, když jeden z hostujících obránců vyrobil hrubku. Michal Bláha ho obral o kotouč a jako zkušený kanonýr zakončil – 4:2 . Domácí si závěrečné minuty už pohlídali a zaslouženě si připsali první tři body.

Martin Všetečka (HC Motor České Budějovice): K dnešnímu utkání jsme přistoupili jasně lépe, než k tomu včerejšímu. Kluci plnili vše co jsme chtěli. Makali a pracovali naplno. Stálo při nás i štěstí, když jsme v závěru ubránili přesilovku. Ale myslím, že s takovým výkonem můžeme porazit každého.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov) Bylo to bojovné utkání. Domácí šli za vítězstvím dnes víc než my. Využili přesilovky, které jim rozhodčí nabídl. Na konci pak přišla chybička, která vyplynula z našeho tlaku. Gratuluji domácím k vítězství.