18.01.2013, Petr Kaše

SDO: CEB - CHM 5:6sn - Divokou přestřelku zvládli lépe Piráti

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Třetím kolem pokračovala nadstavbová část Extraligy staršího dorostu. Českobudějovický celek v něm usiloval o první vítězství. Po dvou porážkách s Plzní a Karlovými Vary přivítali Jihočeši chomutovské Piráty. V divoké přestřelce nakonec byli úspěšnější hostující hráči, kteří si z Jihu odváží dva body za výhru po samostatných nájezdech. Mladíci Českých Budějovic si na premiérové vítězství v nadstavbě musí ještě počkat. Dvě branky zaznamenal Jiří Smejkal, který navrch přidal jednu asistenci.

Hosté měli raketový nástup a již v první minutě šli do vedení zásluhou Martina Strunze, který potrestal chybu domácí obrany – 0:1. Vstřelená branka domácí zaskočila a hosté si vypracovali několik dalších příležitostí k navýšení svého vedení. Brankář Sova si však se všemi bezchybně poradil a tak udeřilo na druhé straně. V signalizované výhodě našel Smejkal ideálně Josefa Žáčka, pro kterého nebyl problém dopravit kotouč do odkryté klece – 1:1. V patnácté minutě se podařilo Pirátům překonat Sovu podruhé, branka ale nemohla být uznána pro vysokou hůl hostujícího mužstva. A tak obě mužstva odcházela do šaten za nerozhodného stavu.

Druhá část byla na branky velmi bohatá. Vše odstartovala trefa hostujícího kapitána Miroslava Bednáře, který ihned po vhazování mířil tvrdě a přesně – 1:2. Za další minutu bylo vyrovnáno, když Prokeš našel rozjetého Jiřího Smejkala, který provedl bekhendový blafák na jedničku – 2:2. V polovině utkání šli domácí poprvé do vedení díky využité přesilové hře. Dvě vteřiny před jejím koncem napřáhl od modré Michal Kutiš a jeho střela se zastavila až v síti hostující branky – 3:2. Vedení budějovického mužstva ale nemělo dlouhého trvání. Nejprve se přesnou střelou prezentoval hostující Václav Cestr a vyrovnal – 3:3. A za další minutu vrátil vedení na stranu Pirátů Jakub Dimitrov3:4. Do konce prostřední části již další branka nepadla, do závěrečné dvacetiminutovky tak vstupovali hosté z Chomutova s jednobrankovým vedením.

Jednobrankovou ztrátu smazal hned na začátku třetí části svou druhou brankou v utkání Jiří Smejkal, který se nejlépe zorientoval před brankou a dopravil kotouč za bezmocného Lukeše – 4:4. Přestřelka pokračovala i nadále. Hostům se podařilo opět odskočit na rozdíl jedné branky zásluhou trefy Františka Wágnera4:5. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Petr Panáček si vybruslil před branku a bekhendovou střelou překonal Lukeše - 5:5. Deset minut před koncem měli domácí velkou možnost vstřelit vedoucí branku. Macháček fauloval a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Samohejl, ale kotouč mu poskočil a Lukeš bez problémů zakročil. A jelikož další branku už hrstka přítomných diváků neviděla, na řadu přišlo prodloužení. V něm měli možnost hosté rozhodnout, ale přesilovou hru využít nedokázali a o vítězi musela rozhodnout samostatná střílení. V nich dlouho kralovali oba brankáři a o vítězství Pirátů z Chomutova rozhodla až trefa Františka Wágnera ve třinácté sérii nájezdů – 5:6.