01.10.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - HBR - 2:1p - Bojovný zápas rozhodlo prodloužení

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice přivítal na svém ledě Rebely z Havlíčkova Brodu. Vzhledem k postavení v tabulce byli domácí jasnými favority, ale na ledě to vidět nebylo. Utkání bylo skoupé na branky. Domácí vedli a Rebelům se povedlo vyrovnat až čtyři minuty před koncem. Utkání se tak rozhodovalo až v proloužení, kdy byli domácí šťastnějším týmem. Nejlepším hráčem domácích byl brankář Petr Havlátko.

První třetina byla ve znamení boje o každý metr ledu. Oba soupeři si nic nedarovali, hráli tvrdě, ale bez zákeřností. Bojovný hokej ovšem nepřinášel moc šancí ani na jedné straně. Oba brankáři museli většinou zasahovat jen po střelách z dálky. První vzrušení nastalo až při první přesilovce zápasu a tu hráli Rebelové. Domácí se úspěšně bránili a dokonec dali branku. Rebelové si ve středu hřiště příliš nerozuměli a z toho vytěžil puk David Bílek, který ihned našek najetého Luboše Roba, který svoje sólo bez problémů proměnil. Rebelové zahrozili rychlým protiútokem na jehož konci byl Němec a domácí gólman Havlátko. Další šanci měli hosté po střele Dundáčka, když Havlátkovi vypadl puk, ale ten směřoval mimo branku. Po první části tak vedli domácí 1:0.

Druhá třetina byla rozhodně hokejovější a plná šancí na obou stranách, přesto v ní branka nepadla. Rebelové byli nebezpeční hlavně při plném počtu hráčů na ledě. Naopak v přesilovkách často chybovali a nechávali domácí tým útočit do přečíslení. Takto se dostali do šance Krcho s Paškem a Záhora s Krátoškou, ale Dolejš byl vždy připravený. Domácí šance měl ještě Rob, který při přesilovce málem Dolejše svoji bombou sestřelil a Krcho, který se dostal až k Dolejšovi a hledal mezeru mezi jeho betony. Rebelové měli také hodně šancí a hlavně ke konci třetiny se urputně snažili o vyrovnání. Od modré dvakrát dobře střílel Dvořák, Kuchtova bomba dokonce vypadla Havlátkovi z náruče a později byl Kuchta sám před domácím brankářem, ale nedal. Po dvou třetinách zůstal stav nezměněný.

Místo očekávaného tlaku Rebelů se konal spíše útočný koncert Jihočechů. Ti zřejmě nechtěli čekat až Rebelové vyrovnají a chtěli přidat další branku. Byli usazeni před Dolejšem, ale ten odolával. V šancích byli Vácha a Šesták, když jeli sami na branku, ale dostihl je obránce a šanci jim zhatil. Později byli Krátoška a Ruda před Dolejšem, ale ten si ještě připsal zákrok i po střele Kutiše. Za hosty se připomněl Brebera, který nechal Havlátka zahřát. Rebelové se začali soustředit na brejky a ta karta jim vyšla. Na Havlátka se dokonce dvakrát řítil Němec, ale Havlátko chytil. Pak se před ním zjevil Kuchta, ale také nebyl úspěšný. Jenže v následující akci se Petr Kuchta dostal k odraženému puku a bekhendem trefil nad betony brankáře. Vyrovnaný stav vydržel až do konce normální hrací doby a hrálo se prodloužení.

Ke konci poslední třetiny byl vyloučen útočník Rebelů a Jihočeši tak měli možnost hrát od začátku prodloužení přesilovku. Rebelové se sice ubránili, ale vzápětí zápas rozhodl David Bílek a domácí mají dva body. Hosté předvedli sympatický výkon za který si bod zasloužili.

Martin Janeček, trenér HC Č. Budějovice: Chtěli začít druhou čtvrtinu opět vítězně, ikdyž máme jen dva body, myslím si, že jsme byli šťastnější, protože Havlíčkův Brod měl nebepečné brejky. Naše sestava byla okleštěná a je znát že někteří kluci hráli loni za B dorost a potřebují ještě trochu času. Někteří naši hráči hráli za juniorku. Oslabená obrana byla znát, protože útočníci potřebují puk, ale stejně jsme měli málo pohybu. Musíme zjistit, jestli není mužstvo unavené. Věřím, že hráče nakopne i tento dvoubodý zisk a že sebevědomě odehrajeme další dva těžké zápasy.