MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.01.2011, Petr Lundák

SDO: CEB - HKR 1:3 - O vedení přišli ve třetí třetině

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Úvodní dvacetiminutovka zápasu domácích starších dorostenců proti soupeři z Hradce Králového branky nepřinesla, ale domácí si dokázali řadu šancí vytvořit. Na rozdíl od soupeře byli aktivnější, ale jak plynul čas, tak se aktivita srovnávala až nakonec utkání tahali za delší konec hosté. Ti také zápas rozhodli ve třetí třetině, kdy dali dva góly ze hry a jeden při power play do prázdné branky.

Českobudějovičtí starší dorostenci na svém ledě přivítali v sobotu hráče z Hradce Králové. A domácí mladíci na nic nečekali a už od samého začátku zápasu se zabydlovali ve svém útočném pásmu. Už ve dvaadvacáté vteřině zápasu zkusil pohotovost hostujícího golmana Pavelky domácí Jiří Bárta, který jako štírek prokličkoval hradeckou obranou a vyslal puk na Pavelku, ten ale lehké nahození chytil bez potíží do své lapačky. A neuběhla ani jedna minuta a Jiří Bárta byl v akci znovu, s jeho střelou už měl tentokrát brankář hostí větší práci. Na delší dobu uzamkli hráči Českých Budějovic své soupeře v jejich obranné třetině a ti najednou nevědeli, jak se z ní dostat ven.

Zhruba v polovině prvního dějiství si oba týmy zahrály přesilovou hru, ale ani jeden svou šanci nevyužil. Ve svém oslabení se dokonce Jihočeši s chutí pouštěli do útoků. Snad největší šance zápasu ale přišla pro domácí v klasické hře pět na pět, když si dorostenci z pod Černé věže doslova pohráli s obranou soupeře, ale ke gólu chyběly jen centimetry. Následně se začali osmělovat i hosté a brakář David Gába se také musel pěkně otáčet, aby puk nepad za jeho záda. První třetina však branku nepřinesla.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila obě mužstva trošku opatrněji. Ale to, co zdobilo domácí celek v prvních dvaceti minutách, přechod do útočného pásma, jim vydrželo i nadále. Ale se zakončením už to bylo horší, Pavelka tak nemusel řešit nějak složité a rychlé střely. I přesto se v sedmadvacáté minutě hry mohli radovat domácí. Z nenápadné akce Jonáš Ťoupal ideálně našel Bohumila Svobodu a ten se nespletl, když střelou překonal hostujícího strážce branky - 1:0.

Udeřilo ale i na druhé straně před domácím Gábou. Ten však v chytal v dobrém rozpoložení a dorážky Hradeckých musel likvidovat hned na několikrát. Skóre se tedy neměnilo. Po polovině utkání se hostující dorostenci chopili iniciativy a ze hry měli o něco více než domácí. Ale do konce druhé dvacetiminutovky nic vymyslet nedokázali, dokonce jejich snahu zbrzdilo i jedno oslabení. A když už se Hradečtí osmělili k pěkné a povedené střele, Gába byl na místě. Podruhé do šaten tedy odcházeli domácí hráči s jednogólovým náskokem.

A o ten také rychle přišli. To se totiž hosté začali více a více prosazovat, zlepšili pohyb a celkově se jejich hra zvedla. Zlepší také korunovali srovnávacím gólem, když si Šimon Havlík za bránou počkal na Michala Procházku - 1:1, kterému jen stačilo dát puk za padajícího Gábu. O necelých sedm minut později se zase radovali hosté, když využili svou přesilovku. Petr Pilař nahrál Vlastimilovi Dostálkovi a bylo to 1:2.

Zbytek zápasu už ovládali spíše emoce, a tak bylo k vidění dot přesilových her v mnoha kombinacích. Domácím už v této chvíli nestačily síly na obrat a Hradečtí si svou pečlivou obranou středního pásma výsledek hlídali. Hradec mohl klidně mít na svém kontě ve výsledku góly čtyři, ale jejich třetí branku rozhodčí neuznali, protože byla kopnuta nohou, což také hlasitě oznamovali mužům v pruhovaných dresech domácí hráči. Nakonec zkusili českobudějovičtí hráči hru bez brankaře a z to těžil Hradec, jmenovitě Lukáš Pravda poslal puk přes celé hřiště až do prázdné branky. Hosté tak po nevýrazných dvou třetinách v té třetí zabrali a odvážejí si z jihu Čech plný bodový příděl.

Ohlasy po zápasu
Filip Turek (HC České Budějovice): "S Hradcem máme pokaždé podobné zápasy, protože oni stojí a brání v pěti na modré čáře. Těžko se tedy proti nim prosazujeme a jejich golmanovi také těžko dáváme góly. Náš výkon nebyl dnes dobrý, scházel nám větší pohyb. Ale náš golman chytá teď dobře, tady jsme spokojení."

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové): "Přišlo nám, že po včerejším dost těžkém zápasu, kdy jsme měli čtrnáct vyloučených, jsme se první třetinu rozjížděli. Ve druhé třetině už to bylo lepší, ale Budějovice měly rozhodně více ze hry a spoustu šancí. Postupně jsme hru vyrovnávali a třetí třetina byla z naší strany nejlepší a myslím si, že branky, které nám tam padly, byly jen vyústěním naší zlepšené hry."

Sociální sítě

45. narozeniny slaví bývalý obránce Vladimír Gýna. V ČB 3 sezony, 88 zápasů, v nichž dal 6 gólů (3 v přesilovkách, 1 vítězný) a...

50. narozeniny slaví Arpád Györi. V ČB 6 sezon, 196 zápasů, v nichž zaznamenal 29 gólů (3 v přesilovce, 3 vítězné, 2 remízové),...

Dva zápasy Motoru byly kvůli onemocnění v kádru soupeřů odloženy. Další utkání tak sehrajeme až v úterý na ledě Plzně. Jak si tým...

Nové nařízení omezuje vstup do arény na 1000 osob. Klub je tak nucen oznámit před zápasem ty sektory, které budou mít na utkání...