ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.09.2014, Jaroslav Pešek

SDO: CEB - HKR 2:4 - Zápas rozhodla domácí nedisciplinovanost

České Budějovice: Druhé utkání extraligy staršího dorostu nabídlo vyhrocenou podívanou. Do Budějovic přijeli Královští lvi a zápas měl velký náboj. K vidění bylo šest gólů a nespočet vyloučení a rvaček. Právě množství trestů na obou stranách se ukázalo jako klíčové.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří prakticky z první větší šance skórovali, když v přesilovce Jakub Doktor tečoval Klineckého nahození a hradecký Groh neměl šanci. Ovšem nejen domácí, ale i hosté skórovali z první šance. Po závaru před Kváčovou brankou vybojoval puk Zahradník a poslal přihrávku přímo na hůl Davida Chalupu, který střelou do poloodkryté klece vyrovnal. O pár minut později mohli jít Královští lvi do vedení, když Chalupa z ideální pozice mezi kruhy budějovického gólmana nepřekonal. Hra byla celkově ve velmi vysokém tempu a šancí bylo na obou stranách opravdu požehnaně. Ani jeden z týmů už do konce třetiny neskóroval a po první siréně tak na světelné tabuli svítil stav 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy poněkud vlažněji než do té první. O něco navrch měli zpočátku hosté, kteří hlavně díky výborně zvládnuté taktice dokázali dobře využívat nové pravidlo o hybridním zakázaném uvolnění. Velká šance pro Motor přišla ve dvacáté šesté minutě, kdy Jihočeši hráli přesilovou hru pět na tři. Krom střely Jana Bárty se však k vážnějšímu ohrožení branky nedostali. V druhé části se začalo opravdu hodně vylučovat a na koně se dostali hosté. V situaci čtyři na čtyři strhl vedení na stranu svého týmu David Chalupa, který se proháčkoval přes dva obránce Motoru a nádherně vymetl pavučinu v levém horním rohu Kváčovi brány. Už se zdálo, že třetinu vyhrají hosté, ale těsně před sirénou se pěknou střelou prezentoval Jiří Kubeš a zajistil tak Motoru vyrovnání.

Ve třetí třetině přišel klíčový moment, který rozhodl celé utkání. Budějovický Karel Schidmayer byl vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl, když způsobil krvavý šrám jednomu z hradeckých obránců. Následující přesilovou hru dokázal využít Dominik Matouš. Po tomto gólu se nedisciplinovanost domácích ještě zvětšila a šance na srovnání se tenčily. Situace Motoru se ještě zhoršila, když po Pavlíkově přihrávce zvýšil náskok Královských lvů Tomáš Zahradník. Domácí už nedokázali gólově odpovědět. Ovšem o zábavu bylo postaráno i po ukončení zápasu, kdy místo podání rukou byla k vidění hromadná šarvátka, ta už ale na výsledku nic nezměnila a zápas tak skončil prohrou domácích 2:4.

Ohlasy po zápasu

Ladislav Kolda - HC Motor České Budějovice: Dnešní utkání rozhodly přesilovky. Měli jsme zkrátka moc vyloučených a nemohli jsme se dostat pořádně do hry. Zápas to byl vyrovnaný, ale nebyli jsme dost důrazní v zakončení.

Jiří Slabý - Královští lvi Hradec Králové: Utkání bylo těžké. Myslím si, že na konec rozhodla větší vůle na naší straně a nedisciplinovanost domácích. Myslím, že zápas byl zbytečně vyhrocený. Nevím, jestli je to tím, co se stalo s Áčkem, ale my za to nemůžem. Mrzí mě to, mohl to být dobrý zápas a nakonec se to zvrhlo v nějaké bitky a zbytečné fauly, ale jsem rád, že jsme dokázali dovézt utkání do vítězného konce.

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

×
×
Dnes v 17:45 | U17
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice