03.12.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - HKR 3:4 - Starší dorost doma nestačil na Hradec Králové

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice podlehli v posledním utkání první části soutěže. Na domácím ledě v Budvar aréně nestačili na Hradec Králové v poměru 3:4. Domácí se sice ujali vedení, to ale vzápětí ztratili a později za stavu 2:4 dokázali pouze korigovat Švecem na 3:4. Více už domácí nedokázali a tak si nepřipsali v utkání ani jeden bod. Na všechny branky HC České Budějovice přihrával Luboš Rob.

První šanci utkání měl ve druhé minutě zápasu hostující Frk, ten byl sám před Podsklaským, ale nepřekonal ho. V osmé minutě utkání se rozsvítilo červené světlo za brankou Hradce Králové. Luboš Rob poslal ve středním pásmu nahrávku do jízdy Emilu Švecovi a ten prostřelil Pavelku. Hned v zápětí ale hosté korigovali díky brance Vlastimila Dostálka. Pak se hrálo vyrovnaně, ale bez nějaké vážnější šance. Tu přinesl až konec první třetiny. To se do střelby z mezikruží dostal Luboš Rob. Pavelku však nepřekonal a tak byl stav po první třetině utkání 1:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky přišlo domácí mužstvo pozdě a tak vyfasovalo zbytečně dvouminutový trest. Přesilovou hru ale hosté využít nedokázali. Velkou šanci Hradce Králové měl ve 33. minutě Barton. Ten se ocitl sám před Podskalským, ale nepřekonal ho. V 35. minutě už se domácí dočkali vedoucí branky. Jan Havlena prokličkoval mezi obránci a překonal Podskalského střelou pod horní tyč. O pár sekund později přidali hosté další branku. Nahození od modré Petra Pilaře skončilo až za zády Podskalského. Ve 37. minutě jel sám na Pavelku Svoboda, ale na brankáře hostí i nepřišel. 21 sekund před koncem stáhli náskok domácí. Střela Jaroslava Kypty od modré čáry prošla Pavelkovi. Po druhé třetině byl tedy stav 2:3.

Na začátku třetího dějství ujížděl na Pavelku Svoboda a byl faulován. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení. K němu se rozjel sám postižený hráč a tvrdou ranou trefil pouze tyčku. Ve 46. minutě dali hosté gól do posunuté branky a rozhodčí nařídil trestné střílení. Pravdovi se nájezd nepovedl a Podskalský ho vychytal. O dvě minuty později už se ale hosté prosadili. Střelou od modré slavil úspěch Martin Matějček. Stav tedy byl 2:4 a domácím se krátil čas. Hned v 50. minutě se dočkali snížení z hole Emila Švece, který se prosadil z bezprostřední blízkosti. Domácí už se ale dalšího úspěchu nedočkali a nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Dnes jsme neodehráli dobrý zápas. Zbytečně jsme soupeře pustili do vedení o dvě branky a těžko jsme to doháněli. Měli jsme i zbytečná vyloučení a to nám bralo čas na vyrovnání. Z naší strany to nebyl ideální zápas, takže máme co zlepšovat.