ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.10.2011, Matěj Mayer

SDO: CEB - HKR 5:1 - Domácí měli lehkou práci

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci přivítali v dalším kole na svém ledě Hradec Králové. Do utkání vstoupili bleskovým gólem Suchana hosté a ujali se vedení v zápase. Českobudějovičtí ale třemi góly průběh zápasu otočili a ve třetí části hry přidali další dva zásahy. Nejvíce bodů si v utkání připsal Václav Pašek za branku a dvě přihrávky.

Úvod utkání byl velice nervózní. Domácí brankář Gába špatně trefil puk a byla z toho velká šance hostů, kterou likvidoval obránce Kutiš. Vzápětí se však puku zmocnil hostující Daniel Šeps a předložil puk mezi kruhy Jakubu Suchanovi, který prostřelil Gábu. Pak se do šance dostali i domácí. V přesilové hře si vybruslil z pravé strany hřiště Luboš Rob a nebezpečně ohrožoval Haka, ten však kotouč vyrazil nad branku. Hosté ale nehráli v první třetině rozhodně špatně a svůj náskok mohli dokonce ještě zvýšit. Z bezprostřední blízkosti branky totiž do tyče pálil Daniel Klemenc. Po první třetině byl stav utkání 0:1 a to zhruba odpovídalo předvedené hře.

Začátek druhé třetiny se mohutně protahoval. Nejprve nešla světelná tabule a čas se začal počítat na stopkách. Po odehrání necelých tří minut se zase rozbilo osvětlení. Když se vše podařilo dát do pořádku, začaly se dít věci. Nejprve snížil na začátku 24. minuty obránce Michael Kutiš, který propálil Haka ranou od modré čáry mezi nohy. O pár minut později se zase prosadil při dvojnásobné početní převaze David Bílek, který zužitkoval přesnou přihrávku Emila Švece. Aby toho nebylo pro hosty málo, v poslední minutě dostali ještě gól do šatny. Postaral se o něj Radek Prokeš, který lišácky vyčkával za brankou a v pravou chvíli vyjel a zasunul puk bekhendem za překvapeného Haka. Tato branka také přiměla brankáře hostů ke střídání a mezi tři tyče se místo něj postavil Tomáš Hejda.

Ve třetí části hry se dlouho nedělo nic, co by stálo za pozornost. Hosty vyděsila až pěkná rána Josefa Matouška od modré čáry, se kterou měl Hejda problémy. O pár sekund později domácí své vedení zvýšili. Po střele Václava Paška se brankář hostů snažil rozehrát a nastřelil svého obránce, od kterého se puk odrazil do branky Hradce Králové. V 53. minutě mohli domácí dosáhnout páté branky, když se sám na brankáře řítil David Ruda. Tentokrát byl ovšem úspěšnější hostojící gólman. Páté trefy se České Budějovice nakonec dočkaly. V přesilové hře střílel z levé strany Lukáš Mareš a jeho pokus tečoval za záda Hejdy Josef Krcho. Ten dal svým gólem konečnou podobu výsledku 5:1.

Sociální sítě

Juniorka si na domácím turnaji O letní pohár hejtmanky Jihočeského kraje připsala první výhru, @bilitygrilbc porazila 5:3!

Ještě než sportovní vedení klubu došlo k rozhodnutí, zda si Ben Hawerchuk vybojuje smlouvu do konce sezony, přišel sám hráč za...

Před 100 lety se narodil legendární útočník František Mizera. V ČB neuvěřitelných 24 sezon, cca 200 mistrovských zápasů, 116...

Smutná zpráva zasáhla náš klub. Zemřel Ludvík Mühlstein, dlouholetý rozhlasový reportér z duelů našeho klubu. Napsal také knihu o...

×
×
Dnes v 12:30 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
SC Bern