17.11.2010, Miroslav Mayer

SDO: CEB - HKR 6:2 - Vítězná série pokračuje

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost dokázal v dalším kole extraligy porazit na domácím ledě tým VCES Hradec Hrálové 6:2. Jihočeši byli od začátku zápasu lepším týmem a o výsledku zápasu rozhodli hlavně díky skvělé střelecké potenci ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Hradec se již nezmohl na výraznější odpor. Dvě branky českobudějovického mužstva vstřelil David Bílek.

Zápas začal velmi opatrně. Na hráčích se projevovala herní přestávka a vypadali, že se potřebují teprve zahřát. Brankáři neměli co na práci a rozhodčí často přerušovali hru za technické přestupky. Prakticky první šance zápasu pak skončila brankou. Jonáš Beneě si po buly vzal puk, objel s ním branku, vyjel před ní a trefil se přesně k tyči. Hosté, i přes obdrženou branku, nezvýšili tempo hry. To se jim povedlo až při první přesilovce. Sice ji nevyužili, ale hra šla najednou nahoru. Pak hráli přesilovku i domácí a ti ji dokázali využít. Střela Prokopa se odrazila od mantinelu a šla před branku, kde stál David Bílek a ten ji poslal do odkryté branky. Hosté začali zlobit. Dorážku Šimončiče ještě stačil Gába vyrazit nad branku. V poslední minutě zbytečně fauloval Ťoupal a Hradečtí přesilovku bleskově proměnili. Před Gábou se nejlépe orientoval Lukáš Pravda a snížil tak na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina byla ve znamení častých vyloučení. Hůře na tom byli hosté, kteří zahřívali trestnou lavici dokonce pětkrát. Domácím ovšem tentokrát přesilovky nevycházely. Ani čtyřicet vteřin hry pět na tři jim nepřineslo nic. Na ledě byla často trojice Rob, Švec a Bílek. Jejich kombinací bylo moc a Hradečtí se v pohodě bránili. Branku dali Jihočeši při stejném počtu hráčů na ledě. Salák se rozjel směrem k brance a dlouho to vypadalo, že zakončí sám. Nakonec ideálně přihrál Jiřímu Bártovi a ten trefil odkrytou branku. Pak měli možnost hrát přesilovku i hosté. Ovšem radovali se opět českobudějovičtí hráči. Daivd Bílek ujel až k brance a stále naznačoval, že bude přihrávat. Nakonec ovšem dojel s pukem až do branky. To hosty opravdu otřáslo a do konce třetiny musel lovit Dohnal puk z branky ještě jednou. To na modré dostal přihrávku Bohumil Svoboda a svoje sólo zakončil střelou k tyči.Domácí tak získali rozhodující náskok. Hosté se v druhé třetině nezmohli vůbec na nic.

Do třetí části hry vstoupili hosté s cílem ještě něco se zápasem udělat. Usadili se před Gábou a snažili se co nejrychleji vstřelit branku. To se jim nakonec povedlo. Opět se prosadil Lukáš Pravda, který podstřelil padajícho Gábu a snížil. Pak domácí po delší době opět útočili. Střela Švece všek neměla přesnost a Dohnal ji vyrazil. V půlce třetiny odmítl Pravda vstřelit hatrick. Měl totiž před sebou odkrytou branku, ale puk netrefil přesně. Definitivně mohl rozhodnout Beneš. Dostal se k odraženému puku a jel úplně sám na brankáře. Dohnal byl připravený a nájezd chytil.Hradečí postupně ubírali na obrátkách. Poslední možnost měli při přesilovce, ale nezahráli ji dobře. V poslední minutě ještě domácí přidali jednu branku. Trummerovu střelu vyrazil Dohnal před Luboše Roba a ten se v těchto situacích nemýlí. Domácí tak zaslouženě vyhráli 6:2.

Filip Turek, trenér HC České Budějovice: Jsme rádi, že jsme zvládli tento zápas, který byl hned po přestávce, protože tyto zápasy bývají vždycky ošidné. Potřebovali jsme body, protože po odečtu bodů v tabulce jsme se zase probadli mezi mužstva, bojující o první čtyřku. Takže jsme rádi, že jsme získali body. Už poněkolikáté nás zabrzdila série přesilových her. Myslím si totiž, že není lehká situace mít hodně přesilovek po sobě, s tím si zatím neumíme poradit. Myslím si, že rozhodla šikovnost našich útočníků.