28.11.2009, Miroslav Mayer

SDO: CEB- JIH 3:6. Dukla zaslouženě odváží všechny body

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice prohrál ve svém sobotním zápase na domácím ledě s Duklou Jihlav 3:6. Dukla byla dvě třetiny lepším mužstvem a zaslouženě bere všechny body. V každě třetině se Dukle podařilo vstřelit branku i to byl jden z důvodů jejího úspěchu v Budvar Aréně. Dva góly domácího týmu vstřelil Petr Koblasa.

Domácí nastoupili do zápasu v oslabené sestavě a tak dostali možnost zahrát si i hráči z mladšího dorostu. Hned v první minutě se navíc zranil obránce Liška a ze zápasu odstoupil. Úvod tak vyšel lépe Dukle.Ta dokázala bleskově využít přesilovou hru. Již po 14. vteřinách dal Ondřej Pěška první gól Dukly. Domácí pak začali hrát a vzápětí se jim podařilo vyrovnat. Hostující brankář byl krátký na střelu Petra Koblasy. Do další šance se dostával Bernat a Bárta. Bernat se rozhodl pro střelu místo přihrávky a s tou neměl Rittich žádný problém. Pak byl k vidění bojovný zápas, ale šancí na obou stranách nepřibývalo. Postupem času získával Dukla převahu. Tu pak dokázala i využít brankově. Další přesilovou hru trestal tentokrát Vojtěch Zadražil. Dukla stupňovalo tlak a v poslední minutě byla usazena v obranném pásmu domácího mužstva. Nejprve Štěpán vystřelil tvrdě z prostoru mezi kruhy, ale to byl Bláha na místě. Dukla hrála až do sirény a to se jí vyplatilo. Tři vteřiny před koncem třetiny se totiž prosadil Petr Čurilla a stanovil tak výsledek třetiny na 1:3. Hosté ji vyhráli naprosto zaslouženě.

První šanci ve druhé třetině měli domácí. To se k puku dostal v útočném pásmu Sedlák, obtočil se kolem obránce a hledal Koblasu. Tomu vložil jihlavský obránce hokejku do střely a bylo po šanci. Tlak českobudějovických hráčů vedl k vyloučení hostujícího hráče. Při přesilové hře se domácí bek Kolařík dopustil velké chyby. Nevšiml si, že jeden hráč Dukly se zapoměl při vracení do obranného pásma a poslal na modrou čáru nechytatelnou přihrávku. Té se chopil jihlavský útočník a mířil na Bláhu. Štěpán ho musel faulovat a bylo nařízeno trestné střílení. To s přehledem proměnil Jakub Brychta a bylo to 1:4. V půlce zápasu měli domácí možnost hrát přesilovou hru pět na tři a to dokonce 1:47. Měli sice tlak v pásmu a množství šancí, ale branku domácí dali až po návratu jednoho vyloučeného hráče. To se od modré trefil Karel Plášil a snížil na 2:4. Hra byla dále spíše vyrovnaná. Domácí se ovšem nepoučili z toho, že Dukla umí skvěle závěry třetin. Ta se dokázala prosadit i tentokrát. Autorem páté branky byl Marek Prokš. Druhá třetina tak zase patřila Dukle, která v utkání zaslouženě vedla 5:2 a směřovala k zisku všech bodů.

Ani za stavu 2:5 nevypustili domácí zbytek zápasu, ale snažili se o vyrovnání. Tlačili se před branku a chtěli dát co nejdříve branku. Ve 48. minutě se jim podařilo dát třetí branku. Jejím autorem byl Petr Koblasa, který dorazil do branky puk, který vyrazil Rittich po střela Sedláka. O chvíli později měl opět Koblasa po Sedlákově nabití možnost skórovat, ale Rittich jeho střelu vyklepal z lapačky vedle branky. Do třetice byl Koblasa volný u jilavské branky, ale nedokázal překonat sedícího Ritticha. Další šanci domácích měl až před koncem zápasu Turek, který trefil tyčku jihlavské svatyně. Ovšem tečku za zápasem udělali opět jihlavští hráči. Tradičně v poslední minutě třetiny dali závěrečnou branku. Na modré čáře si počkal Jakub Brychta a svoje sólo proměnil. Hosté tak po zásluze vyhráli zápas 6:3.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Máme hodně zraněných hráčů a tak šanci dostali hráči z mladšího dorostu a ukázali, že si to uhrají. Problémy v obraně jsou a je to i tím, že útočníci obraně nepomáhají. Na kolena nás srazily góly z konců třetin, což byla způsobeno poklesem soustředění.