16.12.2011, Matěj Mayer

SDO: CEB - KOM 2:5 - První zápas druhé části skončil prohrou

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí starší dorostenci odstartovali 29. kolem druhou část soutěže. Na vlastním ledě však nestačili na brněnskou Kometu. Ta si vytvořila čtyřbrankový náskok, se kterým už Jihočeši nic nezmohli. Nepomohlo ani snížení na 2:4 z holí Davida Rudy a Aleše Krátošky, protože dvě minuty před koncem zasadili hosté ve vlastním oslabení definitivní tečku v podobě páté branky. Šanci na reparát mají Jihočeši už zítra, kdy se střetnou se Zlínem.

Prvních deset minut první části hry patřilo domácím. Ti sevřeli Kometu před brankou a snažili o vstřelení branky. Největší šanci měl Krátoška, který v situaci tři na jednoho trefil svoji bombou brankáře Klimeše a ten byl chvíli otřesen a hra musela být přerušena. Postupně se Kometa osmělovala a domácí ztráceli svoji převahu. Ve dvanácté minutě se jako první radovala Kometa. Využila hned svoji první přesilovou hru. K puku se dostal Ondřej Kovářů a odražený puk dorazil za Trelcova záda. Najednou měla Kometa převahu a válcovala domácí. V šestnácté minutě zatáhl obránce Škopek za záchrannou brzdu a fauloval Beneše v nájezdu na branku. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ale sám postižený ho neproměnil. Přesto se Kometa radovala podruhé. Tři tlaku před domácím gólmanem se k puku dostal Adam Raška a zvýšil na dva nula. V poslední minutě jel v přesilovce sám na branku Grünwald, ale přestřelil.

Druhou část začala Kometa stejně jako druhou část první třetiny. Sevřela domácí před Trelcem a ti jen bránili. Hosté zasypali domácí branku střelami a Trelc si rozhodně zachytal. Z tlaku Komety pak vyšla třetí branka. Před brankou se nejlépe orientoval Petr Mrázek. Pak mohla Kometa rozhodnout, když měla možnost hrát 1:14 přesilovku pět na tři, ale domácí se ubránili. Po skončení přesilovky pak vystřelil od modré Silvestr Kusko a k podivu všech puk skončil v brance. Domácí se dočkali o dvě minuty později, když David Ruda trefil mezeru mezi betony brankáře Klimeše. Hned vzápětí při přesilovce Ruda chyboval v rozehrávce a přihrál přímo na hokejku forčekujícímu Kovářů a ten svůj nájezd neproměnil. Po druhé části stále na tom byla Kometa lépe.

Třetí část byla pohledná. K vidění byl rychlý hokej plný osobních střetů. Nejprve měli šanci hosté. Garčic se dostal k odraženému puku a před sebou měl odkrytou branku, ale Trelc se stačil včas vrhnout do jeho střely a puk zachytit. Chvíli na to domácí dali druhou branku. Při přesilovce se trefil Aleš Krátoška, který trefil odkrytou branku a dal domácím naději. Necelé čtyři minuty před koncem předvedl krásnou akci Mrázek, který si pohrál s celou domácí obranou, ale Trelc mu zabránil ve skórování. Domácím svitla naděje, když byl vyloučen hostující hráč. Vzali si time a vymýšleli taktiku. Ovšem vše se rychle rozplynulo, když obránce Kutiš z blízka nastřelil Petra Mrázka, který jel sám na brankáře a bekhendovým blafákem zvýšil na 5:2. Domácí to sice nezabalili, ale zápas byl rozhodnut. Kometa vyhrála zaslouženě po výborném výkonu.

Aleš Krátoška, trenér HC České Budějovice: Výsledek odpovídá předvedené hře. Udělali jsme spoustu individuálních chyb v obraně i v útoku. Prvních deset minut jsme měli čtyři vyložené šance a ty jsme nevyužili. Chybovali jsme i v obranném pásmu, kde jsme nepokryli dorážky a kazili rozehrávky. Dnes to nebylo ono.

Jan Konečný, trenér Komety Brno: Dnes jsme odehráli perfektní utkání, když jsme si šli za svým cílem. Kluci šlapali, chodili jsme do soubojů a měli jsme mnoho šancí, které jsme ještě nevyužili. Na tom ještě musíme zapracovat. Podržel nás gólman, hlavně první části chytil dvě tutové šance. Podařilo se nám proměnit přesilovky a ubránit oslabení. Po třech prohraných zápasech jsme chtěli vyhrát a udělat si chuť do hokeje.