05.12.2015, Marek Baloun

SDO: CEB - KVA 0:2 - Motor po prolomení smůly opět prohrál

Při mikulášské sobotě se na II. ledovou plochu přijely ukázat Karlovy Vary. Hráči Motoru, kterým se v pátek konečně podařilo prolomit dvanácti zápasovou sérii proher se nedařilo a tak hosté odjíždějí domů s tříbodovou nadílkou.

Zápas začal vyrovnaně, oba týmy se doslova proháněli po všech třetinách ledu a střílelo se tvrdě ze všech úhlů jak na brankáře Němce, tak na hostujícího Berana. Větší sílu ale ukázala Energie, která aktivně napadala, brala přihrávky domácím a při zakládání akcí od své brány nastartovala a nezpomalila, dokud se neprobojovala před brankáře Hausera. Energii vloženou do projevu nakonec zužitkoval Michal Horký, když zasunul po rychlém přejetí celého ledu puk za Hauserovo pravý beton.

Druhou třetinu sice začaly Budějovice aktivněji, ukázalo se, že mají velký problém prosadit se přes zelenočernou zeď obránců Energie. Ta naopak problémy příliš netrpěla a gólmanu Hauserovi protáhla během celých dvaceti minut všechny části těla. Gól ale ani jeden tým vsítit nedokázal.

Třetí třetina se nesla ve znamení klidu na obou stranách. Energie hrála s jednogólovým klidem a domácí se i přes náskok Varů nijak netlačil. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou, občas se jeden tým usadil v obranné třetině týmu druhého, nikdy ale ne nadlouho. Aktivnější tak byli opět hráči hostí, kteří zásluhou Radka Proška zvýšili na 2:0 a potvrdili tak svoje tříbodové vítězství. Motor tak po prolomení smolné série dvanácti zápasů bez výhry opět prohrál a zůstává na posledním místě tabulky.