19.09.2015, Filip Kortus

SDO: CEB - LIT 4:3sn - Starší dorostenci si připsali druhé vítězství

V šestém kole NOEN extraligy staršího dorostu si Budějovičtí připsali druhou výhru v sezoně a napravili páteční zaváhání v Karlových Varech. Po dvou třetinách byl stav 2:0, dvakrát se prosadil Jakub Káník. V poslední části se ale děly věci. Hattrick završil hostující Drašar a protáhl utkání až do samostatných nájezdů. V nich vstřelil vítěznou branku domácí Jáchym Kondelík a zařídil svému týmu bod navíc.

Utkání hrané na druhé ledové ploše Budvar arény přineslo vyrovnanou první třetinu s větším množstvím střel od hostujícího týmu. Mnohokrát se zaskvěl domácí brankář a letošní posila Martin Hauser. Šikovný brankář v opačném gardu zneškodnil hned několik možností Litvínova, k neprůstřelnosti v první části zápasu mu pomohlo i trochu štěstíčka, které měl při závarech před jeho brankou. Jedinou branku první třetiny vstřelil ve čtvrté minutě Káník po vyjetí před branku soupeře a přesné střele mezi betony Šimona Havlíka - 1:0.

V druhé třetině byly k vidění dva nájezdy. Po jednom na obou stranách a ani jeden z exekutorů nebyl úspěšný. Druhou branku v zápase přidal opět Káník - 2:0.

V poslední třetině Litvínov dokázal srovnat stav utkání. Dvěma slepenými góly z 46. a 50. minuty vyrovnal Drašar - 2:2. Vedení zpět na stranu Motoru vrátil Pospíšil - 3:2. Ve formě hrající Drašar ale potvrdil střeleckou formu a završeným hattrickem vyrovnal na 3:3.

V prodloužení branka nepadla, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty rozhodl Jáchym Kondelík a určil, kdo si připíše bod navíc.